Lila Mutfak Modelleri

Lila dinginlik ve sakinlik yaratan renkler arasındadır. Lila birçok renkle uyumludur. Mutfaklarda kullanılması oldukça elverişli ve şıktır.

Mutfak Duvarları

Lila bir mutfak elde etmek için öncelikle duvarlar ile başlamalıyız. Duvarların rengini seçerken hem lila kullanmalı hem de diğer mutfak kısımlarında kullanılan lila renkleri gölgede bırakmamak doğru olacaktır. Bu sebeple lilanın çok açık bir tonunu seçerek başlayabiliriz.

Lila Mutfak Dolapları

Mutfak dolapları mutfağınızın büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Lila renkli mutfak dolapları mutfağınızı daha geniş ve sakin göstermekte size yardımcı olur. Lila renk mor renkle birlikte kullanıldığında daha çok dikkat çekebilir. Boyuna mor çizgiler veyahut mor kulplu lila dolaplar daha dikkat çekici ve güzel görünmektedir.

Lila Mutfak Masası ve Sandalyeler

Mutfak masası ve sandalyeler konforlu ve kullanışlı olmasının yanında renkleri de özenle seçilmesi geren mutfak eşyalarıdır. Lila renkli masa ve sandalyeler kullanılarak lila mutfaklar elde edebilirsiniz. Ceviz rengi tahta ayakları olan lila minderli sandalyeler ve yine ceviz renkli bir masa ile güzel bir kombinasyon sağlayabilirsiniz. Masa örtüsü olarak mor, lila, beyaz renklerinde oluşan kareli bir örtü kullanabilirsiniz.

Beyaz Eşyalar ve Küçük Mutfak Gereçleri

Lila bir mutfak oluştururken beyaz eşya seçili oldukça önemlidir. Seçeceğiniz renk lila eşyaları gölgede bırakmamalıdır. Lilanın gölgede kalmaması için beyaz renkli beyaz eşyaları kullanmanız faydalı olacaktır. Küçük mutfak gereçlerine gelince ise lila ve mor renkli eşyalar kullanmanız faydalı olacaktır. Böylelikle göz önünde bulunan eşyalar beyaz bir tezgahta lilayı ön plana çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Lila Mutfaklarda Kullanılabilecek Dekoratif Eşyalar

Mutfaklarımızda birçok dekoratif eşya kullanmaktayız gerek mutfak masasında gerekse duvarlarda birçok malzeme kullanılmaktadır. Lila renkli bir mutfağı dekore ederken;

  1. Kurutulmuş lavantalar
  2. Mor çerçeveli lila bir duvar saati
  3. Lila ve mor renkte minik saksılar ve içerisine ekeceğimiz fesleğen, kekik gibi bitkiler

Birçok dekoratif eşyada lilayı kullanarak mutfağınızı daha da lila bir hale getirebilirsiniz.

Lila mutfaklar dinginlik ve huzura kavuşmada size oldukça yardımcı olacaktır. Lila birçok renkle uyumlu ve güzel görünmektedir. Minik dokunuşlarla lilayı daha da ön plana çıkararak lila bir mutfak elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın