İlginç Masa Lambası Modelleri

Masa lambası, bir çalışma masası için tasarlanan aydınlatma unsurudur. Farklı yönlere hareket ettirerek ışığa yön verilebilir. Masa lambasında aranan en önemli özellik parlama olmaması ve göz yorgunluğuna neden olmamasıdır. Üzerinde çalıştığınız işi veya projeyi rahatça görmenizi sağlar.

Masa Lambası Nerelerde Kullanılıyor?

Masa lambası deyince akla çalışma masası gelse de bu lambalar çok yönlü kullanılıyor. Çok yönlü aydınlatma sistemleri olan bu lambalar birçok alanda tercih edilebiliyor. Mesela yatak odasına kullandığınız bir masa lambası uyku öncesi kitap okumada, çalışma masanıza koyduğunuz masa lambası da işlerinizi halletmenizde yardımcı oluyor. Masa lambalarını, farklı köşelerde bulunan dekoratif figürlere dikkat çekmek için kullanmak mümkündür.

Masa Lambası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Masa lambası seçiminde dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar; verimlilik, boyut ve ergonomikliktir. Bunlar masa lambası fiyatlarının da belirlenmesinde oldukça etkilidir. İhtiyaca göre özel tasarlanan masa lambası modelleri farklı farklı büyüklüğe, özelliğe ve içeriğe sahip oluyor.

Masa Lambası Modelleri?

Masada sabit duracak hafif bir aydınlatma istiyorsanız standart masa lambalarını kullanabilirsiniz. Başlığı ve gövdesi ayrı hareket eden, oynayan masa lambaları ihtiyacınızı yeteri kadar karşılar. Daha profesyonel iş yapacaksanız metalik gövdeli, mengeli olması sayesinde bir yere kenetlenen ve bir hareket alanı bulunan masa lambalarını tercih edebilirsiniz.

Bu tip masa lambaları sayesinde aydınlatmayı istediğiniz yeri pratik bir şekilde sağlamaktadır. Dekoratif masa lambaları ise aydınlatmadan ziyade görüntü için tercih ediliyor. Bulunduğu ortama uyum sağlaması istendiği için farklı şekil ve renklerde olabiliyor. Kitap okumak için tasarlanan masa lambası modelleri de mevcut.

Masa Lambası Ampulü Kaç Watt Olmalıdır?

Masa lambası seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey ihtiyacınızı bilmeniz ve bunu göz önünde bulundurarak seçim yapmanızdır. Masa lambası seçerken ampulün Watt değeri de çok önemlidir. Soft aydınlatmada, düşük voltajlı çalışan ampul tasarruf yaparken ihtiyacınızı karşılayan LED ampuller daha verimli olmaktadır. Çok küçük boyutta işler üzerinde çalışıyorsanız, detayları görebilmek için yüksek voltajlı ampuller tercih etmelisiniz. Masa lambanızı kitap okuma için kullanacaksanız sizin için 6W LED ampuller yeterli olacaktır. Daha ayrıntılı işler için 8W ve 9W tercih edilmektedir.

Bir yanıt yazın