Dekorasyonda Yaz Havası

Yaşanılan mekanın dekorasyonu ruh halimizi yansıtır. Bunun yanı sıra ruh halimize etki eder. Mutlu, mutsuz, bitkin veya enerjik olduğumuzda içinde bulunduğumuz mekanın mobilyaları, ışıklandırmaları ve dekorasyonu tüm modumuzu değiştirebilir. Özellikle bahar ve yaz ayları renklerin tazelendiği, enerjimizin yenilendiği dönemlerdir. Peki, dekorasyonda yaz havası nasıl olmalı, nelere özen gösterilmeli?

Canlı Ve Sıcak Renkler

Yaz aylarında eviniz dekore ederken canlı ve sıcak renklerden uzak durmayın. Parlak renklerle uyum sağlayan beyaz zemin muhteşem bir görüntüye şahit ediyor bizi. Kullanacağınız tüm dekoratif eşyalarda canlı , parlak renkler kullanın. Buna ek olarak çiçek desenli malzemeler kullanmak ferah ve cıvıl cıvıl bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Doğru Aydınlatma

Mekanın ambiyansına uyum sağlayacak, ortamın cıvıl cıvıl halini kaybettirmeden vurgular yapabileceğiniz aydınlatma ürünleri seçmelisiniz. Evin her bölgesi ayrı ayrı düşünülmeli ve ince ince işlenmelidir. Avize ve spot ışıklar aklımıza gelen ilk seçeneklerdir. Bunun yanı sıra sıcak ışık tonlarıyla beraber kullanılabilecek aplik ve lambader ışıklar istediğiniz sıcak hava ortamını sağlayacaktır.

Duvar Kağıtları

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan parlak renkleri ve farklı desenleri duvar kağıtlarınızda kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunda duvar kağıdı en önemli detaylardan biridir. Denize , doğaya gönderme yapan duvar kağıtları hem sizin içinizi açacak hem de bulunduğunuz ortamın ambiyansını anında değiştirecektir. Eğer kış aylarında da yaz havasını yaşamak istiyorsanız pastel tonları harika bir seçenek olacaktır.

Dekorasyon Ürünleri

Evinizde kullanacağınız temel eşyaları seçtikten sonra ufak dokunuşlarla bulunduğunuz ortamı yaz havasına çevirmek oldukça basit. Mekana canlılık verecek tablolar, yansımayla beraber mekanı daha aydınlık hale getirecek aynalar, ortamı hareketlendirecek küçük renkli objeler eksik etmemeniz gereken parçalardır. Kullanabileceğiniz ufak küçük yastıklar, renkli mumlar, çeşit çeşit vazolar da unutulmaması gereken parçalardan.

Olmazsa Olmaz Bitkiler

Mekana heyecan katacak bitkiler ortamın ambiyansını tamamen değiştiren şeylerdir. Serin ve ferah bir mekanın en temel parçası bitkilerdir. Oraya katacağı canlılık o ortamı yeniden canlandıracaktır. Kullanabileceğiniz çeşit çeşit vazolar ve renkli renkli çiçekler mekandaki dekorasyonda yaz havasını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın