Şahane Orta Sehpa Modelleri

İnsan, en çok rahat edeceği alanın yani evinin, istediği tarzda olmasını ister. Güzel, eksiksiz ve kusursuz odalar, kişiye psikolojik olarak rahatlatır ve keyif verir. Bir kolye, bir küpe veya saat nasıl en önemli objeyi yani kıyafeti tamamlıyorsa, evlerde kullanılan ufak aksesuarlar da o alanı bir bütün haline getirebiliyor.

İç mekan aksesuarlarından en önemlilerinden biri orta sehpa, tamamlayıcı olarak işlev görüyor. Güzelliğe önem verilen sunumlarda, dekoratifliği gösterebilmek için kullanılan yan sehpa ve orta sehpalar renk, tasarım, dizayn konusunda da bulunduğu alana uyumluluk göstermelidir.

Orta Sehpa Önemi

Sehpalar fakında olunmasa da en çok ihtiyaç duyulan eşyalardan biridir. Bir şeyler yerken ve içerken, en çok ihtiyaç duyduğumuz anlardandır. Üzerine bilgisayarını bırakabilecek, telefon çaldığında okunan kitabı koyabilecek yani her alanda ihtiyaç duyulan orta sehpalar, son zamanlarda özgün tasarımlarıyla ortaya çıkıyor. Gazetelik, dergilik alanları, sandık gibi bölümleri olan yeni moda orta sehpalar hem çok kullanışlı hem de çok şık gözüküyorlar. Vazo, mum, abajur gibi dekor eşyalar ile süslendiklerinde, o ortamda en çok dikkat edilen ürün haline gelirler.

Orta Sehpa Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma odası için orta sehpa seçerken, dekorasyona uygun, sağlam aynı zamanda kullanışlı olmasına özen gösterilmelidir. Alan problemi olan yerlerde, daha işlevsel ve alanı daha fazla daraltmayan sehpalar seçilmelidir. Ahşap, metal veya cam sehpa tercihleri doğru yapıldığı zaman evin havası kolaylıkla değişir.

Alan ufaksa cam sehpa tercih edilebilir. Cam orta sehpalar, alanın ferah ve daha geniş gözükmesini sağlar. Yine ufak alanlar için katlanabilir veya iç içe geçmiş tepsili orta sehpa modelleri mevcuttur. Bunlar odadaki trafik akışını engellemezler. Büyük odalar için daha heybetli ve ahşap modeller tercih edilebilir. Özellikle ahşap modeller, son zamanlara en çok tercih edilen ürünler arasındadırlar. Ortamı doldururlar ve sıcaklık verirler.

Önemli Detaylar

Köşe koltuk kullanılan alanlarda daha çok, uzun dikdörtgen orta sehpa tercih edilmelidir. Aynı zamanda bu sehpaların yüksekliği, kullanılan koltuk ile aynı yükseklikte olursa, sağlık açısından daha avantajlı bir durum elde edilir. Çocuklu evlerde, sivri köşe kenarlı orta sehpalar tercih edilmemelidir. Tercih edilmişse bile, o köşelere uygun silikon köşe koruyucular uygulanmalıdır.

Bir yanıt yazın