Şahane Orta Sehpa Modelleri

Salon dekorasyonunda ve oturma odası dekorasyonunda en dikkat çeken unsur ve en çok üzerine düşülen unsur orta sehpadır. Ev dekorasyonu yapılırken duvar renginden mobilyasına kadar birçok detay düşünülmek zorundadır. Orta sehpa da önemli unsurlardan bir tanesidir. Hem işlevselliği bakımından hem de görüntü açısından oldukça önemlidir.

Doğru Orta Sehpa Nasıl Seçilir?

Bulunduğu yerdeki diğer eşyalara uyum sağlaması açısından orta sehpa seçimi önemlidir. Dekorasyonu tamamlayan bütünleyici unsur olduğundan mekanda bütünlük oluşturması esastır. Kaliteli malzemeden yapılan orta sehpalar, devrilmesi veya darbe olması sonucu zarar görmez. Bu yüzden uzun yıllar kullanabileceğiniz dayanıklı orta sehpalar seçmeniz tavsiye edilir.

Mekana Göre Orta Sehpa Seçimi

Bulunduğu mekana uyum sağlayıp, sırıtmaması açısından orta sehpa modeli doğru seçilip, doğru dizayn edilmelidir.

Klasik bir salon takımınız varsa klasik bir dekorda orta sehpa seçiminiz evdeki diğer mobilyalara uyum sağlamalı bütünleyici parça olmalıdır.

Modern salon tarzında orta sehpalar genellikle çizgilerden ve düz camdan oluşabilir. İki renk olarak tasarlanan orta sehpalar da mevcuttur.

Küçük salonlar için açılıp kapanan veya birbiri içine geçen orta sehpalar daha kullanışlı görülmektedir. Bu tarz orta sehpalar kitaplık, dergilik bazen masa haline getirilerek de yerden tasarruf sağlıyor.

Dar oturma odasında cam sehpalar alanı daha geniş gösterir. Metal ince ayaklar ve cam yüzeyli orta sehpa modelleri dar oturma odaları için daha idealdir.

Renk Uyumu Mutlaka Sağlanmalı

Orta sehpanın kullanılacağı alanda diğer mobilya ve eşyalarla mutlaka uyum sağlamalıdır. Model olarak bir bütün olarak gözükmelidir. Örneğin krem rengi mobilyalar tercih edildiyse orta sehpa da bu renk veya yakın tonlarında olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise ortamın genel rengi ve tonudur.

Modernlik ve Şıklık Aranmalı

Eski tasarım sehpalar yerine şık ve modern orta sehpa seçmeye özen gösterilmelidir. Klasik sıradan tasarımlardansa, yeni ve canlı sehpalar ilginizi çekebilir. Bunlara göz atıp seçim yapabilirsiniz. Modern salonlara spor bir orta sehpa gitmeyeceği gibi spor salonlara da modern, şık bir sehpa konulması uygun olmaz.

Bir yanıt yazın