Pembe Küp Taşı

Sert ve işlek zeminlerde; özellikle yol yapımında ve küp taşı olarak granit ve türleri tercih edilir. Granit, doğadaki en dayanıklı ve en sert yapılı maddedir. Granitler yapısı gereği doğa olaylarından, darbelerden, kimyasal maddelerden ve güneş ışınlarından etkilenmez. Granitin kaldırımlarda, bahçe ve peyzaj yapımında, yol ve parklarda uygulanması için belirli ölçülerde küçültülerek küp haline getirilmesiyle küp taşlar oluşur. Küp taşlar; beyaz, yeşil, pembe ve gri renklerde üretilir. Pembe küp taşı genel olarak motif yapımında kullanılır.

Pembe Küp Taş Ebatlar

Firmamız tarafından çeşitli renklerde üretilen ve rengi solmayan dayanıklı küp taşlarımız istenilen boyutlara getirilir. En çok motif yapımında kullanılan kaldırım taşı olan pembe küp taş ise en çok 8x10x10, 6x8x8 ve 4x6x6 boyutlarında üretilir. Pembe küp taşını doğal kırma ve sulu kesim seçenekleri ile sunmaktayız.

Peyzaj ve Pembe Taşı

Dayanıklı yapısı ve doğal görünümü ile park ve bahçelerin en çok tercih edilen yapı malzemesi olan pembe küp taşı;

  • Peyzaj çalışmalarında,
  • Sokak ve kaldırım yapımında kaldırım taşı olarak,
  • Bina ve mülklerin bahçe ve çevre düzenlemesinde tercih edilir.

İstenilen boyut ve renklerde ürettiğimiz küp taşlar, her mekâna ve uygulamaya uyum sağlar. Motife göre boyutlandırma ile istenilen model ve mimariye uygun hale getirilir.

Pembe Küp Taşı

Küp Taşlar ve Uygulamaları

Pembe küp taşı ve tüm küp taşlar, uygulanacak zemine özel bir toz ve sıkıştırma yöntemiyle uygulanır. Bu özel taş tozu da firmamız tarafından temin edilir. Taştan arındırılarak temiz ve düz bir zemin haline getirilen bölgeye taş tozu serpilir. Sonrasında varsa şablona göre yoksa direkt olarak uygulama yapılır.

Pembe Küp Taş Fiyatları

Pembe küp taşı, küp taşlar içinde en çok tercih edilen ikinci renktir. Küp taşları en az işleme tabi tutulan ve en yaygın kullanılan malzemeler olduğundan diğer taşlara göre fiyatları daha makul tutulmuştur. Firmamız kaldırım taşı fiyatlandırmasını proje bazında, taşın boyutu ve taş miktarı çerçevesinde hazırlar. Buna göre; pembe küp taş için güncel fiyatlarımız 4×6 doğal kırma 1 ton taş için 280-300 TL arasındadır.

Bir yanıt yazın