Ofis Dekorasyon Önerileri

Bir çalışan için en önemli yer ofisidir çünkü iş yaptığı ve iş verdiği kişiler için kendini yansıtan ortamlardan ilkidir. Ofisinizin dekorasyonu yaptığınız işe, çalışma ortamınıza ve yoğunluğunu göre değişebilir.

Şık Sade Bir Ofis İçin Dekorasyon Önerileri:

Şık sade bir ofis istiyorsanız öncelikle birbirine zıt iki renkle boyanmalıdır. Siyah ve beyaz bu uyumun en güzel örneklerindendir. Aldığınız her eşya ofisinizin uygun bir yerine koyulmak fazla göze batmamalı veya fazla gözden de uzak olmamalıdır. Aldığınız eşyayı kullanmaya ve temiz tutmaya özen gösteriniz.

Duvarınıza asacağınız saat hem şık olmalı hem de zekiliğinizi karşı tarafa gösterecek bir model olmalıdır. Duvarınıza tablo olarak sade fakat anlam içeren tablolar asabilirsiniz fakat karmaşık ya da Picasso tarzı tablo kullanmayınız. Masanızın üzerine modern kalemlik, defter koyabilirsiniz. Kendinizden, ailenizden veya herhangi bir şekilde sizin için anlamı olan eşyada koymayı unutmayınız. Bu sizin işinizi ve ailenizi önemsediğinizi gösterir.

Sıcak Ortamı Olan Bir Ofis İçin Dekorasyon Önerileri

Sıcak ortamı olan bir ofis için öncelikle sıcak bir ortamı hissettirmeniz için ofisiniz sıcak renklerden oluşmalıdır. Turuncu veya sarı olabilir. Masanızın üzeri için sevimli, şirin veya iç ısıtacak nesneler, küçük heykeller veya bir kum saati koyabilirsiniz. Duvarınıza asacağınız saat bir çiçek, güneş veya bir kedi figürü olabilir. Duvara kendinizin görünce içinizi ısıtan bir tablo koyabilirsiniz ve bu tablo led ışıklı bile olabilir.

Geleneksel Bir Ofis İçin Dekorasyon Önerileri

Geleneksel nostaljik bir ortamdan oluşan bir ofis için öncelikle kullanacağınız renkler kahverengi tonları olabilir. Masanız için ahşap tercihleriniz daha doğru olacaktır. Masanın üzerine eskilerden kalma eşyalar koyabilirsiniz örneğin nostaljik oyuncak arabalardan veya bir plak olabilir. Duvarınıza ki saat eskitilmiş veya gerçekten eski bir saat uygun olacaktır.

Duvara tablo asmak yerine eski kilim halılardan asabilirsiniz. Eski Türk filmlerinden bazı posterler kullanabilirsiniz herkesin sevdiği birçok Türk filmi vardır. Unutmayın ki bir kişinin ofisinize girdiğinde ilk izlenimi sizin ilk izleniminizdir. Sizden olan eşyalar koyup samimi olmanız iyi olacaktır. Ofisiniz sizi ve işinizi nasıl yaptığınızın en büyük örneğidir.

Bir cevap yazın