Mutfak Kara Tahta Modelleri

Günümüzde dekorasyona artan ilgiyle birlikte mutfak kara tahtası da mutfaklarımızda yerini alıyor. Bunda mutfak kara tahtasının dekoratif duruşu ile birlikte kullanışlı olmasının payı da yüksek. Bu kara tahtalar genellikle ahşaptan, dikdörtgen ve 54-37 cm boylarında olmakla birlikte, şekilleri ve boyutları çok çeşitlilik gösteriyor.

Tercih Edilen Mutfak Kara Tahta Modelleri

Genellikle dikdörtgen, kalp şekli, çaydanlık gibi mutfak gereçleri modellerinde ve yanlarında renkli tebeşirler gibi yanında aksesuarları olanlar tercih ediliyor. Bir tercih sebebi ise özellikle düz modellerin eskiyen eşyaların üstünü kaplamak için kullanılabiliyor olması. Örneğin eskiyen buzdolabının üstünü uygun model kara tahta ile kaplayarak hem güzel bir görüntü hem de şık bir kullanış alanı elde ediliyor

Sadece eşyaların değil akıllı kağıt modeli olan kara tahta çeşitlerinde pürüzsüz alan olan duvarınıza, tezgah arkanıza veya değiştirmek istediğiniz birçok alanda kullanabiliyor. Tabi tercih edilmede öncelik dekor amaçlı da olsa, kullanmış ve mutfağın neresine nasıl koyulacağı gibi özellikler de göz önünde bulunduruluyor. Lakin bahsettiklerimiz dışında da çok fazla model olması dolayısıyla kullanacak kişinin zevki tercihte en önemli faktördür.

Mutfak Kara Tahtası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle kullanılacağı alanın genişliği, şıklığı gibi özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun dışında mutfak kara tahtaları hediye olarak alınabileceği için eğer hediye olarak alınıyorsa kime ne için alındığına da çok fazla önem gösterilmesi gerekiyor.

Dekor Dışında Mutfak Kara Tahta Kullanımı

Mutfak kara tahtaları dekor dışında da işinize yarayabilir. O günün unutulmaması gereken notları yazılır. Yemek tarifi için üstüne notlar yazılabilir. Ya da sevgilinize, annenize veya sevdiklerinize sürpriz yaparak mutlu edebiliyor veya uygun model seçerek çocuklarınıza eğitim ve aktivite alanı oluşturabilirsiniz.

Mutfak Kara Tahtası Modelleri Fiyatları

Her bütçeye uygun model seçenekleri vardır. Tasarımından, üretildiği malzemenin kalitesinden, yanındaki aksesuarlardan, üstündeki çiçek böcek gibi süslerden ve hatta satıldığı yere göre bile fiyat değişikliği gösterebiliyor. Ayrıyeten mutfakta süs olarak kullanılacak model ise farklı, kaplama için kullanılacak model ise farklı, duvara asılacak ise farklı, tezgaha konulacak model ise farklı ücretlendirmeler yapılabiliyor.

Bir cevap yazın