Mutfak Kara Tahta Modelleri

Mutfak dekorasyonunda yeni alternatifler arayanlar için hem pratik hem de dekoratif bir çözüm: Karatahta. Hem evinizde vakit geçirip hem de dışarıda arkadaşlarınızla gittiğiniz mekanlardan birindeymiş gibi keyif alacağınız bir mutfağa sahip olmak aslında çok kolay.

Son zamanlarda iç mimaride minimal dekorasyonların yaygınlaştığı endüstriyel mekanlar, bazen evimizden bile daha çok uğradığımız yerler haline gelmekte. Peki, hem evimizde olup hem de bu güzel atmosferi solumanın başka bir yolu varsa bunu neden gerçekleştirmeyelim?

Kara Tahtanın Tercih Edilme Sebebi

Genellikle dekorasyon için tercih edilen karatahta, bazen tadilattan kaçmak için kullanılan bir alternatif haline de gelmiş durumda. Yıpranmış dolap kapaklarını değiştirmek, kavlamış veya rutubetlenmiş duvar boyalarını yenilemek yerine; bu alanlarda karatahta kullanarak hem daha dekoratif bir görünüm yaratabilir, hem de istediğiniz görünümü daha ucuza mal edebilirsiniz.

Dekoratif Kara Tahta Önerileri

Karatahtayı kullanacağınız alanı seçmek aslında çok da zor değil fakat eğer büyük bir alanda kullanacaksanız dikkat etmeniz gerekenbazı püfnoktalar var. Bütün bir duvarı kaplamayı düşünüyorsanız, aydınlatma unsurlarının yeterli olması gerekmektedir. Daha küçük bir alanda kullanmak istiyorsanız, tahtanızın etrafını masif bir kaplamayla çerçevelemek; mutfağınızda hangi renkler hakim olursa olsun uyumsuzluğa yol açmayacaktır. Üzerine yazacağınız yemek tarifleri, alışveriş listesi ya da günün kokteyli tamamen sizin yaratıcılığınıza kalıyor.

Kara Tahtanızı Kendiniz Yapın

Karatahta yapmak aslında çok da zor bir işlem değil. İsteklerinize uygun ölçüler ve doğru malzeme seçimiyle, mükemmel ürünler elde edebilirsiniz.

Malzemeler:

  • Su Kontrası
  • Kara Tahta Boyası
  • Matkap
  • Vida
  • Tebeşir

YapımŞekli: Seçtiğiniz boyutlardaki Su kontrasını yahut pürüzsüz yüzeye sahip herhangi bir tahtayı kara tahta boyası ile boyayın. Kara tahta boyası yoğun ve kapatıcı özelliği olan bir boya, bu sebeple uygulaması diğer boyalara nazaran çok daha kolay olacaktır. Uygulayacağınız bölgeye bir kaç kat boya sürerek daha net bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha sonra elde ettiğiniz kara tahtayı, ölçülerini aldığınız bölgeye matkapla vidalayıp kendi kara tahtanızı elde etmiş oluyorsunuz. Sizi mutlu edecek ve güne daha güzel başlamanız için size motivasyon sağlayacak eğlenceli fikirlerinizi hayata geçirmekten kaçınmayın.

Bir cevap yazın