Küçük Salon Dekorasyonu

Dekoratif bir eve sahip olmak ve gelenlerde iyi bir etki bırakmak istiyorsanız evinizi dekore etmeye salonunuzdan başlamalısınız. Büyük bir salon ile küçük salonun dekorasyon işlemi birbirinden farklı bazı püf noktalar içermektedir. Siz de küçük bir salona sahip iseniz bu yazımızı okumanızda fayda var. Ferah ve iç açıcı bir salona sahip olmak, tasarımı ve seçimleriyle ön plana çıkmak istiyorsanız birkaç ufak ama etkili dokunuşlarla bunu başarabilirsiniz.

Başarılı Dekorasyon İçin İpuçları

Salonda hiç şüphe yok ki ilk göze çarpan, dikkatleri üzerine çeken odanızın duvarlarının hangi renk ile boyanmış olmasıdır. Renk seçimi ev dekorasyonu için çok büyük bir öneme sahiptir. Oturma odanızda yapacağınız diğer çoğu dekoratif işlemi odanızın boya rengi üzerine inşa edebilirsiniz.

Bu yüzden daha kullanışlı ve iç açıcı renkler tercih etmelisiniz. Oturma odanızın duvarlarında kapalı renkler yerine açık renkler kullanmaya özen göstermelisiniz. Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta oturma odanızın sadece bir duvarını alacağınız mobilya rengine uygun boyamaktır.

Küçük Salonu Unutun

Birçok insan salonunun küçük olmasından dolayı dert yanmaktadır. Başarılı bir dekorasyon ile küçük olan odanızı daha büyük gösterebilir ve kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Bunun ilk adımı olarak büyük koltuk takımları yerine yer kaplamayacak daha küçük koltuk takımları tercih etmektir. Bunun yanı sıra köşe koltuk takımları da bu amaca hizmet edecektir.

Oturma odanızı daha kullanışlı bir hale büründürmek için yapabileceğiniz bir diğer etkili yöntem ise duvarları kullanarak alandan yer kazanmaktır. Yer kaplayacak eşyalar veya aksesuarlarınız var ise bunları masa üzerlerinde bulundurmak yerine duvarlara oluşturacağınız raflarda bulundurmanız daha mantıklı olacaktır.

Sihirli Dokunuşlar

Duvarlardan faydalanarak oturma odanızla veya salonunuz da yer açabileceğiniz bir diğer yöntem ise televizyonunuzu duvara monte etmektir. Televizyon ünitesi yerine duvara monte edilerek kullanılan televizyon size alandan büyük tasarruf sağlayacaktır.

Salonunuzda tercih edilen perdelerin model ve renkleri de başarılı bir dekorasyon işlemi için önem arz etmektedir. Seçeceğiniz perde mutlaka koltuk takımı ve odanızın rengiyle uyumlu tonlarda olmalıdır. Bu oturma odanıza hem bütünlük kazandıracak hem de derinlik algısı yaratacaktır.

Bir yanıt yazın