Koçtaş Oturma Odası Dekorasyonu

Kullanışlı ve estetik olan bir oturma odasına sahip olmak istemez miydiniz? Mekânların içinde kullanılan objelerin her birini gözden geçirmelisiniz. Piyasada satın bulunan farklı tarzda birçok çeşitli oturma odası takımları mevcuttur. Ancak mekânı bir bütün olarak gördüğümüzde oturma odasının avizeleri, oturma odasının perdesi ve oturma odasının halısı

da ek elemanlar da olduğu gibi başarılı bir dekorasyon kadar en az mobilyalar kadar etkilidir. Bu nedenle de oturma odası modellerinin aralarında seçim yapacağınızda bu ürünlerde hangi avizeleri, halıları, perdeleri gibi tamamlayan unsurlarla birlikte kullanacağınıza dair zihninizde oluşacak olan bir taslak bir model oluşturmanızda fayda vardır. Mekânlarda kullanmayı düşündüğünüz tablolar, duvar saati, mumlar, kırlentler vb. dekoratif objeler dâhil olmak üzere mobilya seçimini birlikte yapılması ve düşünülmesi gereken önemli detaylar arasındadır.

Oturma Odası için En Kullanışlı Mobilyalar

Oturma odanızın olmazsa olmazı mobilyalardan birisi de TV ünitesidir. Beğendiğiniz kanepeler veya berjer karşısına yerleştirdiğiniz şık bir TV ünitesi, mekânın güzel yerinde yerini aldığı için bu noktada harika bir ürün seçtiğiniz de o ürünün tasarım harikası büyük bir önem arz ediyor.

Klasik tarz olan bir TV sehpası için tercih ettiğinizde bu ürünün karşısına gelecek koltuklar, sandalyeler, masa, orta sehpa ve zigon sehpalar gibi ürünler de benzer bir klasik detayları içermesi ile mekânlarda bütünlük sağlıyor. Söz konusu tasarım olan kurallar ve sınırların anlamını yitirdiğinden dolayı oturma odasının dekorasyonunu fark yaratmak isteyenler için sıra dışı bir TV üniteleri modelleri mekânın havasını tamamen değiştirmeyi istiyor.

Oturma Odası için Aydınlatma Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken

İç mekânları çekici kılan en önemli unsur detaylarda gizlenir. İlk olarak aydınlatmayı ele alacak olursak oturma odanızda tercih edeceğiniz olan ana aydınlatma elemanının bir avize mi ya da bir lambader mi olacağı dekoratif açılardan son derece büyük önem taşıyor.

Benzer şekilde piyasalarda bulunan avize modelleri veya lambader modelleri içinden hangilerini tercih ettiğiniz mekânın bütün atmosferin havasını görümünü değiştirir. Bazen düz ve sade bir mekânlarda kullanmayı düşündüğünüz gösterişli ve alışılmadık bir aydınlatma elemanın mekânın monotonluğunu son derece ortadan kaldırabiliyor.

Oturma Odasının Dekoratif Aksesuarlarla Taçlandırın

Oturma odası her zaman göz zevkinize hitap eden detaylarla kuşatılmalıdır. Ancak abartıya kaçmamalısınız. Bu anlamda tercih edeceğiniz perdeler ve halılar modelleri oldukça çok önemlidir. Eğer ferah göz alıcı ve modern bir mekâna sahip olmak istiyorsanız stor perdeler veya zebra perdeler modelini düşünebilirsiniz. Benzer şekilde de büyük halılar yerine kilimler, güneşlik yerine tül perdeler gibi mekânı hafifletecek göz yormayacak unsurlara yer verebilirsiniz. Dekoratif açıdan farklı tasarıma sahip canvas tablo modeli ile duvarlarınızı süsleyebilir ve koltuk ve kanepelerin üzerinde renkli renkli ve desenli kırlentler çeşitlerini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın