Koçtaş Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük oturma odası dekorasyon ve düzeni konusu bildiğimiz üzere kişinin zevkine kişiliğine uygun olarak verilecek yanıtlarla değişiklik göstermektedir. Ancak her dekorasyon durumunda olduğu gibi bazı genel geçer kurallar da barındırmaktadır. Mesela küçük oturma odalarında büyük dekorasyon ürünleri kullanılması pek doğru olmayacaktır.

Örneğin küçük oturma odalarında büyük avizelerin kullanımı hem aşırı aydınlıktan hem de gereksiz yer kaplama açısından kullanılmaz. Yine küçük oturma odalarında dev bitkilerden kullanmak yerine daha minik dekoratif amaçla da daha estetik görünebilecek duvarda yükselen sarmaşık ya da şans bambuları olarak adlandırılan ince narin bitkiler kullanılabilir.

Yani kısacası küçük alanlarda yalnızca oturma odaları için değil küçük olan her alanda kendisi gibi küçük malzemelerden yapılmış eşyalar kullanılır. Koçtaş mağazalarında aradığınız her türlü oturma odası takımlarına ulaşabilirsiniz. Modern dokunuşları ile zenginleştirilmiş mobilyaları ve aksesuarları rahatlıkla Koçtaş mağazalarında bulabilirsiniz.

Peki Dekorasyondaki Renk Desen Ve Modeller Neye Göre Belirlenmeli?

Küçük oturma odalarında zengin çeşitliliklere yer verin. Koltuklarının her birinin farklı olduğu veya berjerleri bambaşka olan koltuk takımları küçük odanıza renk ve farklılık katacaktır. Farklı renk ve desenler odağı dağıtır. Böylece o küçük oturma alanı daha büyük ve daha derin görünüme sahip olacaktır. Bu durum sadece koltuk renkleri için geçerli olmamakla birlikte duvar boyası renkleriyle de sağlanabilir.

Örneğin bir duvarını hardal sarısına boyadığınız bir odanın diğer duvar renklerini de ona uygun renkler tercih ederek renklendirebilirsiniz. Aynı şekilde bir duvarını duvar kağıdı ile kapladığınız odanın diğer duvarlarını düz tercih edebilir veya farklı duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Koçtaş mağazalarında renk skalaları oldukça geniş oturma odası takımlarına ulaşabilirsiniz. Farklı renkleri bir arada kullanarak, odanızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Mobilya Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Küçük odalar için genellikle köşe koltuk takımları tercih edilebilir ideal mobilya takımlarıdır. Duvara monte edilebilen dolaplarda yerde bulunanların yanı sıra dar alanlarda daha geniş bir görünüm sağlayacaktır. Kullanılacak alanlara özgü özel tasarım mobilyalarla odanızın içerisinde daha fazla hareket ortamı sağlayabileceksiniz.

Dekorasyon Konusunda Neler Yapılabilir?

Oturma odanıza konumlandırdığınız aynalar odanıza derinlik katıp daha büyük gösterecekken, seçeceğiniz aksesuarlarda kendi tarzınıza ve zevkinize uygun birkaç ürün ile iddialı ve zarif alan yaratabilirsiniz. Gerek duyulmayan ayrıntılara yer vermek yerine işlevsel az ürünle dekore edebilirsiniz.

  • Katman halılar
  • Dokuma örgü duvar süsleri
  • Açık renk perdeler
  • Yeşil bitkiler
  • Fotoğraflardan oluşan küçük duvar tabloları
  • Raflar

Bahsettiğim bu ürünlerle oturma odanıza hem zenginlik ve derinlik katabilir, hem de daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın