Kaldırım Taşı Özellikleri

Kaldırım taşı özellikleri, kaldırım taşı genel olarak kendisine özgü birtakım özelliklere sahiptir. İnsan yaşamına kolaylıklar sağlayan ve iyi bir konfor alanı oluşturan bu taşlar, dekoratif olarak da oldukça güzel bir görünümün elde edilmesine imkân tanımaktadırlar.

Kaldırım taşı, yağmur sularının rahatlıkla akabilmesine yardımcı olur. Rutubeti oldukça iyi bir şekilde emme özelliğinin bulunması bu taşların en harika niteliklerinden biridir. Sel baskınlarının meydana gelmesi gibi durumlarda dirençli ve dayanıklı yapısını daima ortaya çıkarabilmektedir.

Kaldırım taşı çoğu farklı alanda aktif bir kullanım yapısına sahiptir. Ancak en yaygın biçimde yağış alan bölge ve ortamlarda kullanılmaktadır. Bunun temel sebebi kazı veya buna benzer çalışmalarda bu sürece çok olumlu yönde bir katkı sağlaması ve işlemlerin daha rahat gerçekleştirilmesine yardımcı olmasıdır.

Kaldırım taşı ürünlerinin en önemli özelliklerinden biri de kolaylıkla yerinden sökülebilmesi, taşınabilmesi ve farklı alanlara nakledilebilmesidir. Birçok farklı alanda özellikle de turistik yerlerde bu taşlar ortama çok hoş bir hava kazandırabilmektedir. Bundan dolayı bu türden yerlerde sıklıkla kullanılmaktadırlar.

Kaldırım Taşı Çeşitleri ve Özellikleri

Kaldırım taşlarının oldukça farklı türden çeşitleri ve tasarımları bulunmaktadır. Çok estetik bir görünüme sahip olmalarından dolayı bu taşlar birçok alanda yaygın bir biçimde kullanmakta ve ilgili alanlarda ortaya güzel görüntüler çıkarmaktadır.

  • Arnavut kaldırım taşları,
  • Granit kaldırım taşları,
  • Bazalt kaldırım taşları,
  • Pembe küp taşları,
  • Traverten sarı küp taşları,
  • Doğal kırma granit taşlar,

Kaldırım taşları genel olarak bu şekilde farklı tür ve niteliklerde üretilebilmektedir. Bu taşların seçimi konusunda daima ortama uyumluluğu göz önünde bulundurulmalı ve bu yönde bir tercih yapılmaya çalışılmalıdır.

Kaldırım Taşı Ölçü Seçenekleri

Kaldırım taşlarının, uygulanacağı ortama uyumlu bir hale getirilmesi aşamasında birtakım ölçü ayarlamaları da yapılabilmektedir. Oldukça farklı şekillerde kesilerek ayarlanabilen bu taşlar istenilen şekilde kullanıma hazır bir hale gelebilmektedir. 8x10x10 kaldırım taşı ölçü seçenekleri, 6x8x8 kaldırım taşı ölçü seçenekleri ve 4x6x6 kaldırım taşları ölçü seçenekleri bunlardan bazılarıdır.

Kaldırım Taşı Fiyatları

Bu taşların fiyatları konusunda kesin olarak net bir fiyatlandırmanın ortaya çıkabilmesi için ne kadar miktarda ve hangi ölçülerden taşa gereksinim olduğu belirlenmelidir. Tercih edilecek taşın yapısına ve durumuna göre fiyatlarda birtakım değişkenlikler meydana gelebilmektedir.

Bir yanıt yazın