Kaldırım Taşı Nasıl Döşenir?

Günümüz de modern şehir kültürü için daha estetik ve hoş bir görüntü sağlayan kaldırım taşı nasıl döşenir birçok kişi tarafından oldukça sık tercih ediliyor. Sağlamlık ve dayanıklılık açısından uzun yıllar kullanılabilir olması da bu beton taşların kullanımını artıyor. Şehir içi yollarda, araç park yerlerinde, fabrika çevrelerinde ve parklar içerisinde oldukça fazla tercih edilen bu taşları farklı renk seçenekleri ile daha dekoratif bir görüntüye kavuşturulabiliyor.

Kaldırım Taşı Nasıl Döşenir? Döşemeyi Tek Başıma Yapabilir Miyim?

Bizde alanında uzman ekiplerimiz ile sizlerin park ve bahçelerini düzenlemeye hazırız. Uzun yıllar sağlam kalabilmesi ile meşhur olan kaldırım taşı, aynı zaman da dikkatle ve işinin uzmanı kişilerle döşenmelidir. Aksi halde kısa süreli bir kullanım sonucu farklı sorunlar doğurabilir. Üstelik ortaya çıkan bu sorunlar kullanıcılar için ek maliyet anlamına gelmektedir.

Neden Kaldırım Taşını Tercih Etmeliyim?

Aslında tercih edilmesi için çok fazla sebep vardır.

Bu maddeler şöyle;

  • Bu taşlar oldukça ekonomiktir.
  • Soğuk havalara ve don riskine karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Uygulanışı diğer taş modellerine göre daha pratiktir.
  • Sağlamlığı ile birlikte estetik bir görünüm sunar.
  • Modern ürünlere uyumlu olması ile birlikte eski ürünlerle de uyumlu görünüm sağlar.
  • Çeşitli doku, desen ve farklı renk seçenekleri ile özgünlük yaratılabilir.
  • Yapısından dolayı su birikintilerine imkân vermez.
  • Çevreye uyum konusunda olumsuzluk göstermez.
  • Söküldüğünde kullanılabilir olduğu için sürdürülebilirdir.

Maliyet ve dayanıklılık açısından kesinlikle sizi yarı yolda bırakmayacak bir taş türüdür.

Kaldırım Taşları Nasıl Üretilir?

Bilgisayar programı destekli ortamlarda tamamen teknolojik olarak üretimi gerçekleştirilen kaldırım taşı yüksek basınca ve darbeye maruz kalacak şekilde test edilerek üretilir. Böylece kalıplar sayesinde çoklu üretim gerçekleştirilmiş olur.

Temizlik Nasıl Gerçekleştirilir?

Veranda, araba yolu ve yaya yollarında dekoratif bir görüntü sunmak için kullanılan bu dayanıklı kaldırım taşı zaten yapısı gereği kolay kolay zarar görmez. Ancak yapacağınız özel bakımlar ile de taşın ömrünü kat kat uzatabilirsiniz. Bunun için en kolay yol çamaşır suyu ile hazırlanmış suyu fırça yardımı ile zemine uygulamaktır. Taş döşeme alanında firmamıza ulaşabilir, uzman ekibimizle birlikte sizler için modern ve kaliteli işler ortaya koyabiliriz.

Bir yanıt yazın