Kaldırım Taşı Modelleri

Sokaklarda ve parklarda sıkça kullanılan kaldırım taşı birçok çeşitli modele sahiptir. Kaldırım taşı modelleri şunlardır;

  • Prizma parke,
  • Petek parke,
  • Kilit parke
  • Düz parke gibi alt grupları oldukça sık tercih edilen modellerdir.

Bu taşlar oldukça sağlam ve dayanıklı olması sebebi ile kullanıcısına büyük avantajlar sağlar. Betondan yapılan bu malzemelerinde birçok yerde sıkça tercih ediliyor olması da taşın birçok alanda kullanılmaya elverişli olduğunu göstermektedir.

Kaldırım Taşı Modelleri Nerede Kullanılır?

Kaldırım taşı genel itibari ile işlek caddeler, çocuk parkları, geniş çay bahçeleri, gezi ve yürüyüş alanları, okul bahçeleri, fuar alanları, halka hizmet sunan mekanlar ve eğimli bölgeler gibi geniş kullanım alanına sahiptir. Bunula birlikte bazı kaldırım taşı modellerinin özellikle tercih edildiği yerler vardır. Örneğin bunlardan kilit taş modelleri genellikle mahalle sokaklarında kullanılırken, damla taş modeli ise daha çok sahillerde kullanılmaktadır.

Kaldırım Taşı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kaldırım taşı kullanmanın birden fazla avantajı mevcuttur. En önemli avantajı ise bozuk halde bulunan yolların düzgün bir yürüyüş yolu haline getirilmesini sağlamaktır. Bunun yanı sıra nerede kullanılırsa kullanılsın daima modern ve estetik bir görünüm sunar. Bisiklet kullanımı, yürüyüş yolu için oldukça uygun bir yapı kazandırır. Hatta engelli bireyler için de daha rahat bir ulaşım imkanı sunar.

Kullanım alanı açısından her geçen gün daha fazla tercih edilir hale gelmektedir. Başlarda daha çok lüks mekanlar için kullanılırken artık en ücra mahalle ve sokak da dahi kullanılır hale gelmiştir.

Kaldırım Taşı Fiyatları

Fiyatları açısından kaldırım taşı birçok etmene göre değişiklik gösterir. Taşın modeli, yapısı ve kullanım alanına göre fiyat belirlenir. Aynı zamanda taşın ölçüsü, renk tonu ve miktarı da fiyat değişikliğinde etkilidir. Bu sebeple öncelikle doğru ihtiyaçların belirlenmesi oldukça önemlidir.

İhtiyaca Göre Taş Belirlenmesi

Maliyetinizi en çok etkileyecek konu doğru ihtiyaca yönelik tercih yapmaktır. Biz sektörün öncü firmalarından olarak bu konu da size uzman ekibimiz ile birlikte detaylı incelemeler sonucu doğru karar veriyoruz. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile park ve bahçelerinizi isteğiniz doğrultusunda düzenliyoruz.

Bir yanıt yazın