Kaldırım Taşı Kaç Kilo?

Parklarda, bahçelerde ve yürüyüş yollarında tercih edilen ve kullanılan doğal kaldırım taşı çeşitleri, farklı boyutlara, renklere ve ağırlıklara sahip olabilmektedir. Renk ve ebadına göre seçilen ve kullanılan bu taşlar, ortalama olarak aynı ağırlığa sahiptirler fakat taşın boyutu ağırlığını etkilemektedir. Taşın ağırlığı ise, zemin uygulamasının doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılabilmesi için büyük önem arz etmektedir.

Firmamız aracılığıyla sizin de satın alabileceği doğal kaldırım taşı ürünleri, ortalama olarak aynı ebatlarda üretilmekte ve aralarında sadece gramsal farklar bulunmaktadır. Bu da tüm ürünler için, ortalama ve düşük maliyetli bir zemin hazırlama imkanını sizlere tanımaktadır.

Ortalama Kaldırım Ağırlığı Nedir?

Kaldırım taşlarının ağırlığı, zemin üzerinde düzgün bir şekilde yerleştirilebilmeleri ve sabitlenebilmeleri başta olmak üzere, birçok konuda öneme sahiptir. Bu konulardan birisi de, kaldırım taşlarının nakliye ücretleridir

Bizden satın alabileceğiniz kaldırım taşlarının ortalama ağırlıkları ise, 500 gram ile 2.5 KG arasında değişiklik göstermektedir. Bu da seçilecek zemin malzemesinde ve gönderim ücretlerinde değişiklikler yaşanmasına sebep olmaktadır

Kaldırım Ağırlığına Göre Taban Seçimi

Kaldırım taşı uygulamalarında, zemin toprak ise sıkıştırma işlemi uygulanmalı ve üzerine taş tozu veya emsali bir ürün serilmelidir. Böylelikle uygulanacak kaldırımlar, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde yerinde kalabilir ve kullanılabilir. Fakat taş ağırlığının değişmesi durumunda, zeminin daha da sağlam hale getirilmesi ve ek ürünler ile desteklenmesi gerekebilir. Bu sayede çökme ve yerinden çıkma gibi problemlerin de önüne geçilebilir.

Kaldırım Taşı Kaç Kilo?
Kaldırım Taşı Kaç Kilo?

Bizden Satın Alabileceğiniz Kaldırım Taşları

Birçok kaldırım taşı çeşidi ile sizlere hizmet veren firmamız, bünyesinde yer alan tüm ürünler için uygun fiyatlar ve yüksek kalite standartları garanti ediyor. Bu yüzden firmamız, birçok kişinin de tercihi oluyor.

İşte bizden satın alabileceğiniz bazı kaldırım taşları;

  • Doğal küp taş,
  • Pembe andezi taş,
  • Traverten sarı küp taş,
  • Bazalt küp taş,
  • Granit küp taş.

Tüm bu taş çeşitlerini sitemiz üzerinde görüntüleyebilir ve istediğiniz miktarlarda sipariş edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı ve Yüksek Kaliteli Doğal Taşlar

Bizden satın alabileceğiniz uygun fiyatlı ve yüksek kalitedeki ürünlerimiz sayesinde, özellikle zemin uygulamalarında büyük başarı elde edebilir ve kullanılan alan ile bütünleşik bir dizayn sağlayabilirsiniz. Üstelik size yüksek dayanıklılık vaat eden ürünlerimizi, uzun yıllar gönül rahatlığıyla, sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın