Kaldırım Taşı Kaç Cm?

Kaldırım taşı kaç cm? Kaldırım taşının kullanım alanları oldukça fazladır. Kaldırım taşı kesimi küp halinde olur ve standart belli ölçülere sahiptir. Bunun yanı sıra, özel istek talep edilerek özel ölçülerde de kesimi yapılabilir. Granit, bazalt ve arnavut kaldırım taşı gibi seçeneklerinin bulunduğu kaldırım taşları, firmamız tarafından en yüksek kalitede üretilmektedir.

Kaldırım Taşı Özellikleri

Kaldırım taşlarının granit ve bazalt yapısı, yeryüzünün en dayanıklı minerallerinin bileşimi ile oluşur. Dayanıklılık noktası en üst seviyededir. Suya karşı aşırı direnç gösteren kaldırım taşı yürüyüş yolu ve araba yolu gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Bakımı kolaydır ve yağmurlu havalarda yüzeyi kayganlaşmaz. Sıcak iklimlerde, neme karşı direnç gösterir ve rutubeti engeller. Taş maden ocaklarında özenle çıkarılıp fabrikamızda işlenen sağlam yapılı kaldırım taşı siparişlerinizi firmamız ile iletişime geçerek oluşturabilirsiniz.

Arnavut Kaldırım Taşları

Arnavut kaldırım taşları, nostaljik bir havaya sahiptir. Bu sebeple turistik alanlarda sıkça görülür. Granit bazlı yapısı olan arnavut kaldırım taşı Türkiye’de en çok tercih edilen döşeme taşı olarak bilinir. Uzun yıllar boyunca rengini, şeklini ve yapısını korur. Sürekli bakım gerektirmez ve suya karşı yüksek direnç sahibidir. Diziliş yöntemi sayesinde, yağmur sularının yolunu bulmasını sağlar. Ağaç köklerine suyun ulaşması için doğal bir yöntemdir.

Kaldırım Taşı Kaç Cm-Ölçüleri

Uygulaması yapılacak kaldırım taşı ölçüleri, proje alanına göre değişiklik gösterebilir. Standart kesim ölçülerine sahip taşlar, isteğe göre özel ölçülerde de kesilebilir.

Bu kapsamda kaldırım taşı ölçüleri;

  • 4×6
  • 6×8
  • 8×10
  • 20×20
  • 15×10

Yukarıda listelenen ölçüler, standart kesim ölçüleri olarak ön plana çıkar. Proje bazlı isteğe göre özel üretim kaldırım taşı siparişleri de firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Kaldırım Taşı Renk Seçenekleri

Uygulama alanının sahip olduğu konsepte göre farklı renklerde özel kaldırım taşı üretimi yapılabilir. Taş ocaklarında son teknoloji makineler ve insan gücü kullanılarak zorlu aşamaların ardından çıkarılan taşlar, fabrikaya işlenmeye gönderilerek alınan siparişteki yönlendirmelere göre forma sokulur. Buna istinaden; gri, beyaz, siyah, kırmızı ve sarı gibi temel renklerde kaldırım taşı siparişleri firmamız ile iletişime geçerek hemen oluşturulabilir.

Bir yanıt yazın