İlginç Masa Lambası Modelleri

Masa lambaları genellikle her evde bulunan gerek dekoratifliliğiyle gerek kullanışlılığıyla işlerimize oldukça fazla yarayan bir alet konumuna sahiptir. Masa lambaları tasarım anlayışlarıyla oldukça fazla modele sahiptir. Geçmişte klasik masa lambaları kullanılsa da günümüz teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte sade led tasarımlı modeller de ortaya çıkmıştır. Dekoratif veya iş odaklı olmak üzere çok çeşitli masa lamba modelleri arasından en ilginç olanlar ise 3D stantlı veya dizi, film ürünü olan yapımlar göze çarpmaktadır.

3D Tasarımlı Masa Lambaları

Renk anlayışı olarak çok renkli tasarımlara sahip olan bu lamba modelleri günümüzde gençler arasında gerek hediye gerekse kendi kullanımı için en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Ay, dünya, kişiye özel portre gibi birçok çeşidi bulunuyor. Kişiye özel portre tasarım modelleri diğer modellere göre biraz daha pahalı da olsa bu modeller arasında ön plana çıkıyor.

Sade Tasarımlı Led Lambalar

Led lambalar teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hem tasarruf hem performans açısından kullanıcılarından oldukça olumlu dönüşler alıyor. Teknoloji markası olan Xiaomi’de led lambasını tanıttı. Bu model gayet sade ve küçük bir tasarıma sahiptir. Fiyat olarak 300Tl gibi bir fiyat etiketine sahip.

Eski Model Tasarımlar

Bu modellerde eskilerden gelen tasarım anlayışıyla günümüzden yorum katılarak ortaya çıkan modeller yer alıyor. Diğer modellere göre biraz daha büyük olan bu modeller günümüzde diğer modellere oranla daha çok görünüş açısından tercih ediliyor. En çok kullanılan modelleri genelde yeşil olanlardır. Bu yeşil olan modellere 80’lerdeki lambalara benzer tasarımlarıyla oldukça ilgi görüyor.

Pratik Tasarımlı Modeller

Normal masa lambası tasarımını aşmış bu modellerde lambaya ek olarak lambanın sabitlendiği yerde veya lambanın farklı yerlerine ekstra özellikler eklenerek hem daha ilgi çekici yapılıyor hem de pratiklik açısından kullanım imkanı sağlıyor. Bazı modellerde lambayı sabitlediğimiz kısma kalemlik ve notluk şeklinde eklemeler yapılmıştır. Bu sayede kalem ve not kağıdı için masada daha fazla bir yere ihtiyaç gereksinimi oluşmayacaktır. Farklı modelleri bulunan bu model genelde minimalist tasarım anlayışını sevenler için öne çıkıyor.

Bir cevap yazın