İlginç Bahçe Salıncak Modelleri

Özellikle yaz ve bahar aylarında bahçelerde, teraslarda, balkonlarda hoş zamanlar geçirilir. Açık havada kitap okumak, aile fertleriyle ya da dostlarla oturup kahve ve çay eşliğinde sohbet etmek tadına doyulmaz zamanlardır. Bu keyfi daha da artırmak için bu alanlara salıncak koymak da harika bir fikir olacaktır.

Çok Farklı Salıncak Modelleri Üretiliyor

Ufak bir araştırma ile dahi görülecektir ki firmalar her ihtiyaca, her zevke uyacak şekilde farklı salıncak modelleri üretiyor. İlk görüşte bile çarpan, kendine çeken ilginç modeller bulunuyor. Büyüklük, renk, tarz, materyal farklılıklarıyla seçenekler katlanarak çoğalıyor. Tüketiciye de sadece ihtiyacını belirlemek ve seçim yapmak kalıyor.

Büyüklüğüne Göre Salıncak Modelleri

Tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik modeller mevcut. Hatta bir yatak büyüklüğünde olup salıncak ve yatak keyfini birleştirenler bile var. Tek kişilik modeller içinde son yıllarda armut salıncaklar dikkat çekiyor. Yasak Elma Dizisinde Lila’nın odasındaki fuşya rengi salıncak bir akım başlattı ve odalar gibi bahçelerde, teraslarda da armut salıncaklar yer buldu.

İki kişilik ya da üç kişilik salıncaklar da sohbet keyfi için ya da uzanıp dinlenmek için harika parçalar olabiliyor. Bazı modeller ise koltuk tarzında hazırlanıyor ama açılarak yatağa dönüştürülebiliyor. Ayrıca çocuklar ve bebekler için tasarlanmış yataklı ya da sandalye tarzında salıncaklar çocuklu ailelerin beğenisine sunuluyor. Büyüklük konusunda en önemli ölçüt salıncağın konulacağı alanın genişliği.

Her Detay Düşünülüyor

Açık havada kullanılacağı için kullanıcıları yağmurdan ve güneşten korumak üzere salıncaklara tente ya da gölgelik eklenebiliyor. Ya da piyasada bulunabilecek çadır benzeri koruyucular edinilebiliyor.

Rahatlığı sağlayan minder ve yastıklar da önemli. Sıvı geçirmeyen astarlar geçirilmiş, rengarenk ve şık minderler bahçe keyfini artıracak ayrıntılar.

Kullanılan Materyaller

Salıncakların en sağlıklısı ahşaptan olsa da hem fiyat hem hafiflik bakımından metal olanlar da tercih ediliyor. Hamak benzeri daha basit salıncaklar ise kalın iplerden de yapılabiliyor. Hatta makrome tekniğiyle örülmüş modeller bile var. Düşününce metal kısımları bir ustaya yaptırıp tekstil kısımları makromeden örerek sıcacık minder ve yastıklar tasarlayarak bahçe salıncağımızı kendimiz bile yapabiliriz.

En Önemlisi Sağlamlık ve Güvenlik

Salıncakların sağlamlığına, materyallerin dayanıklılığına dikkat etmek gerekiyor. Sık sık gerekli bakımları da yapılmalı. Çünkü sürekli hareket halinde olan bahçe mobilyası yıpranabilir ve tehlike arz edebilir. Konulacak zeminin kaygan olmaması da güvenlik için çok önemlidir.

Bir yanıt yazın