İkea Oturma Odası Dekorasyonu

Gelişen çağ ve bu gelişime ayak uydurmak isteyen bireyler dekorasyon da farklılık yaratma gayretindedirler. İkea ise bu farklılık noktasında bir dünya markası olmayı başarmış sayılı isimlerdendir. Evini yeniden dekore etmek isteyenlerin ya da bunu daha basite indirgersek oturma odalarının dizaynında farklılık yaratmayı düşünenlerin tam bu noktada açık adresi de İkea oturma odası dekorasyonu olmaktadır.

İkea Farkı

Yaşam alanımıza girdiğinden itibaren sevilen, beğenilen ve dikkat çeken ev dekorasyonu örnekleri çıkaran İkea bu konuda ki en büyük yardımcımız olmuştur. İkea Dekorasyon İncelikleri

Dekorasyon işi ise bir hüner sanatıdır. Gerçekleştireceğiniz şeylerin bir taslağını önceden kafanızda oluşturmuş olmalısınız. Bu taslak size şöyle bir avantaj sağlayacaktır ki yerleşim yeri alanınızın kapasitesi, o alana koyacağınız eşyaların boyutu vb. ile odanızı tamamen aktif kullanmanız konusunda fikir sahibi olacaksınızdır.

Farklı olabilmek için tamamen tarzıyla, rengiyle, yaklaşımıyla bize kendimizi iyi hissettirecek dekoratif ürünleri kullanmamız gerekir. Ancak bu sadece seçimle bitecek bir işte değildir. Dekorasyonda farklılık yaratabilmek adına ise bu mobilyaların yerleşimi de bize alternatifler sunmalıdır. Vazonun yerinden tutunda duvardaki aynanın konumuna yerdeki halının büyüklüğüne kadar yerleştirme her açıdan önemlidir.

İkea Alternatifleri

İşte tam da bu noktada İkea sizlere odanızda yaratacağınız tasarım örneklerini sunmak adına inceleme yapabileceğiniz en güzel seçenekleri sunmaktadır. Her yaştan bireye hitap edebildiği gibi zevk açısından da sizi her yönüyle tatmin edecek tasarımları da bir o kadar mevcuttur.

Oturma odaları genellikle ortak kullanım alanı oldukları için kimi birey eve geldiğinde rahatlamak ister kimi birey huzur bulmak ister kimi birey ise o iş stresini bir çırpıda atabileceği bir mekan hayal eder. Hayal etme noktasında bu dekorasyon örnekleri işinizi epeyce kolaylaştıracaktır. Bu örnekler ise kendi içinde tarzlara ayrılır.

Zıtlıkların uyumundan tutun da çok sade naif pastel tonların buluştuğu dekorasyon örneklerine kadar hepsini bulabilirsiniz. Örneğin; grinin uyumuyla oluşturulmuş bir oturma odasında L koltuk üzerinde beyaz gri tonlarının kullanıldığı kırlentler, duvardaki siyah kenarlı çerçeveler, sade bir avize, yerde tüylü bir halı onun üzerinde beyaz bir orta sehpa, sehpa üzerinde kullanılan mumlar, hafif loş ışıklı bir köşe de lambader işte size İkea dokunuşu İkea farkı budur.

Dekorasyondaki Püf Nokta

Ev dekorasyonlarında farklılık yaratmak istiyorsanız her şeyden önce ruhunuzu özgür bırakmalısınız. Bırakın ki özgürlük mekanlarınıza ışık tutsun.

Bir cevap yazın