Granit Küp Taş

Yaşam alanlarının estetik ve doğal bir görünüme sahip olması mimari için büyük önem taşır. Kullanım alanlarının yoğun olduğu zemin peyzaj uygulamalarında estetik görünüm kadar kaliteli ve sağlam malzeme kullanımı da önemlidir. Granit küp taş, dayanıklı ve sert yapısı gereği zemin peyzaj uygulamalarında en çok kullanılan doğal taşlar arasında yerini alır. Granit küp taş bu dayanıklı özelliğinden dolayı kaldırım taşı olarak çokça kullanılır.

Granit Küp Taş Nedir?

Granit, dünyanın jeolojik olarak oluşumu sırasında pek çok mineralin birleşmesi ile ortaya çıkan bir taştır. Yapısı gereği oldukça dayanıklı olan granit, birçok alanda insanların kullanımına sunulmuştur. Leke tutmayan ve mikrop barındırmayan özelliği vardır. Granit taş, aşırı sıcak ve soğuk havadan etkilenmediği için kaldırım taşı, park bahçe gibi alanlarda rahatlıkla kullanılır.

Granit Küp Taş Kullanım Alanları

Granit küp taşın kullanım alanı oldukça geniştir. Dayanıklılığı ve ortama uyum sağlayan doğal görüntüsü ile dış ortam döşemelerinde çokça tercih edilir.

Granit taş kulanım alanları genel olarak şöyle sıralanabilir:

  • Dış cephe kaplamalarında
  • Zemin kaplamalarında
  • Kaldırım taşı döşemelerinde
  • Şehir içi yol ve otoparklarda
  • Park ve bahçe düzenlemelerinde
  • Bina ve apartmanların peyzaj işçiliğinde
  • Yürüyüş parkuru zemininde

Çeşitliliği ve kolay kullanımı sayesinde granit taşın kullanım alanı da genişler. Kamusal alanlarda, su olukları ve çatı gibi kullanım alanları da bulunur.

Granit Küp Taş
Granit Küp Taş

Granit Küp Taş Fiyatları

Ülkemiz granit rezervi bakımından oldukça zengindir. Fabrikamızda işlenen granit küp taş müşterilerin taleplerini karşılayacak niteliktedir. Granitin doğal yapısını ve rengini bozmadan işlediğimiz ürünlerimiz uzun yıllar niteliğini kaybetmeden rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle kaldırım taşı döşemelerinde, iç ve dış cephe kaplamalarında kolay kullanım özelliği sunuyoruz.

Granit küp taş fiyatları ürünün çeşidine göre farklılık gösterebilir. Her ürün kullanım alanına göre farklı özellikler taşımaktadır. Buna göre granit küp taş fiyatlarımız değişkenlik gösterse de en kaliteli ürünü en uygun fiyata müşterilerimize sunmak için çalışıyoruz. İstenen boyut ve şekilde granit küp taşları kullanıma en uygun hale getiriyoruz. Uzun yıllar geçse de taşlarda çökme, kırılma sorunları yaşanmaz.

Bir cevap yazın