Granit Kaldırım Taşı

Derin magma kültesi grubuna dahil olan granit kaldırım taşı en sert taş olma özelliğine sahiptir. Darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Kısa süreli bakım gerektirmez ve suya karşı yüksek direnç gösterir. Çeşitli kullanım alanlarına tam uyum sağlayan granit kaldırım taşı profesyonel ekibimiz aracılığı ile birinci kalite üretilmektedir.

Kaldırım Taşının Avantajları

Granit, içerisinde kuvars, feldispat, mika ve bazı koyu renkli mineral barındırır. Asidik bir bileşimden oluşur. Görünüşü tane görünümlüdür. Çok eski çağlardan bu yana yapılarda tercih edilen bir taş türüdür. Sağlamlığı ve dayanıklılığı ile hemen hemen tüm alanların yapı taşı olarak kullanılır.

Granitin içerisinde; muskovit, hornblend ve piroksen de farklı miktarlarda bulunur. Taşın oluşmasında, eriyen magmanın önemi büyüktür. Yapısındaki tanelerin büyüklükleri farklılık gösterir. Bu farklılıklar mineral değerlerine göre ortaya çıkar. Uzun yıllardan beri kullanılan granit kaldırım taşı ihtiyaca göre firmamız tarafından temin edilmektedir.

Granitin Kullanım Alanları

Granitin kullanım alanı geniş bir kategoriyi kapsar. Sağlam yapısı nedeniyle, binaların temel kolonlarında granit tercih edilir.

Bina kolonlarının yanı sıra diğer yaygın kullanım alanları;

  • Mezar Taşları
  • Abideler
  • Döşeme
  • Basamak
  • Kaldırımlar
  • Yaya Geçitleri

Listelenenlerin yanı sıra granit kırma taş mıcır olarak da kullanılır. Yol yapımı ve beton harcı olarak kullanımı bunların başında gelir. Firmamız kuruluşundan bu yana en kaliteli kaldırım taşı imalatını en uygun fiyat ayrıcalığı ile sizlere sunmaktadır.

Kaldırım Taşı Avantajlı Yanları

Günümüzde kaldırım taşı olarak en çok tercih edilen taş olan granit, ultraviole ışınlara karşı direnç gösterir ve renk kaybı yaşamaz. Sert hava koşullarına karşı dayanıklıdır ve çizilmelere karşı dirençlidir. Dokusu uzun süreler boyunca bozulmaz ve temizliği kolaydır. Rengini her zaman ilk günkü gibi aynı kalır. Firmamız aracılığı ile kaldırım taşı avantajlarından yararlanmak için siz de hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kaldırım Taşı Uygulaması

Granit kaldırım taşı uygulaması çeşitli dekoratif seçenekler ile yapılabilir. İstenilen desen yan yana dizilen taşlar ile oluşturulabilir. Döşemesini yapıldığı alana şık bir görüntü kazandıran ve aynı zamanda da sağlamlık kazandıran kaldırım taşı siparişlerinizi firmamız aracılığı ile verebilirsiniz.

Bir cevap yazın