Ferforje Aksesuar Modelleri

Ferforje sanatı demirin ısıtılarak hayatımızın her alanına girmesiyle anlam kazanmıştır. Birçok aksesuar yapımında kullanılan ferforje sanatı hem işlevsel hem de şık görünümüyle çoğu yerde tercih edilen sağlık için de zarar içermeyen tercih edilen türlerdendir. 17 ve 18.yy de parlak dönemi yaşadığı gibi günümüzde de öyledir. Biz de en çok kullanım yerleri olan aksesuarlardan

Ferforje Nerede Kullanılabilir?

Hem alan yönünden hem de işlevsel yönünden her yerde kullanılabilir. Örneğin ayakkabılık, masa, duvar süsü, askılık, mumluk, avizeler, aplikler, aynalar, çiçeklikler ve bunun gibi bir çok yerde yer alabilir.

Aksesuarlar

Ferforje aksesuarlar kullanarak hayatınızın her alanına şıklık, kalite ve kullanışlılık katabilirsiniz. Nerede ve nasıl kullanabileceğiniz hakkında fikriniz yoksa aşağıdaki bilgiler size yardım olacaktır.

Öncelikle artık ferforje denince akla sadece siyah demir getirmeyin. Günümüzde renk ve desenlerle kullanımı genişlediği için hem rengiyle hem de zevkiyle her alana hitap edip zengin görünüme yardımcı olacaktır.

Dekorasyon Örnekleri

  • Balkonunuza veya bahçenize koyacağınız çiçekler için sıradan saksı yerine ince demirli, iyi işlenmiş kaliteli bir çiçeklik tercihiniz olsun.
  • Saat, tablo gibi aksesuarlarla duvara renk katmak isterseniz mutlaka saat çevresinde veya duvar süsleri için işlenmiş ferforje aksesuarlara yer verin.
  • Odanıza romantik bir hava katmak isteyenler için, ferforje mumluk oldukça şık ve romantik bir detay olur. Aynı zamanda şamdan için de tercih edebilirsiniz.
  • Ferforje askılıklar hem alandan yer kazandırırken hem de şık ve kaliteli duruşuyla bir çok katkı sunar.
  • Peki, hiç odanız için kullanacağınız kitaplıkların, dolapların ve rafların ferforje detayını düşündünüz mü? Kesinlikle modern ve kullanışlı olacağından şüphe yok.
  • Vintage tarzından hoşnut oluyorsanız ferforje biblonun, masanın size göre olacağından emin olabilirsiniz.
  • Evde kuşunuz varsa kuş kafesi için ferforje kafes tercih edebilirsiniz. Hem sağlıklı hem de güzel gözükecektir.
  • Sanata karşı ilginiz varsa ferforjeden oluşan sanatsal ürünleri evinizin her alanına dahil edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi birçok ferforje aksesuar hayatımızda yer alıyor. Siz de ihtiyacınıza ve zevkinize yönelik ferforje aksesuarı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın