Farklı Peçete Katlama Örnekleri

Farklı Peçete Katlama Örnekleri

Sofralarınızda olmazsa olmazlarından biri peçetelerdir. Peçetelerin sofranıza renk katmasını sağlamak için bir sürü modeller, örnekler yapabilirsiniz. Peçete katlama örnekleri göründüğü kadar da zor değil. Peçete katlama yöntemlerini kullanarak sofralarınıza güzel görünümler elde edebilirsiniz.

Farklı Peçete Katlama Örnekleri Nasıl Yapılır?

Fransız stili peçete katlama örneği

Fransız peçete katlama örneğinde, ilk önce peçetenizi alın. Daha sonra peçeteyi dörtgen şeklinde ayarlayın. Sonra peçetelerin ucundan başlayarak katlamaya başlayın. Katladığınız peçetelerin yanlarından birer defa daha katlayın ve kaşıklarınızı, bıçaklarınızı, çatallarınızı katladığınız boş yere koyun. Bu şekilde güzel görünümlü peçeteleriniz oldu.

Papyon Peçete Katlama Örneği

Peçetenizi papyon şeklinde kullanmak isteyenler, servis tabağınızın içine yaptığınız papyon peçete örneklerini koyabilirsiniz. Öncelikle peçetenizi dikdörtgen şekline getirin. Daha sonra bir kurdele yardımı ile ortasından bağlayın. Daha sonra etraflarından genişleterek yan bir şekilde servis tabağınızın içine koyabilirsiniz.

Cepli Peçete Katlama Yöntemi

Çatallarınızı, kaşıklarınızı ve bıçaklarınızı aynı yere koymak isteyenler için, öncelikle peçetinizi dikdörtgen şekline getirin. Daha sonra ortadan ikiye katlayın. Sonra dik bir şekilde her yanlarından katlayın. Katladığınız bölgeleri alt kısma çevirin daha sonra kaşıklarınızı ve bıçaklarınızı katladığınız yere koyabilirsiniz.

Kuğu Şeklinde Peçete Katlama Yöntemi

Evde peçete katlama yöntemlerinden biriside kuğu şeklidir. Bazı kadınlar özel günlerinde veya misafirlerinin geldiğinde sofralarının şık görünmesi için servis tabaklarına kuğu şeklinde peçete yaparak hoş görüntüler ortaya çıkarabilirler.

Öncelikle peçetenizi dörtgen şekline alalım. Daha sonra iki yanından da katlamaya başlayalım. Katladığımız yerden tekrar katlayın. Daha sonra incelmiş veya sivrilmiş olan uç kısmında katlayın. Ve katladığımız sivri ucu öne doğru tekrar katlayın. Artık servis tabağına konulabilir.

Kalp Şeklinde Peçete Katlama Örneği

Her kadın evlerinde ve sofralarında sevgi dolu görünüşler olsun ister. Bunun için kalp şeklinde peçete katlama örneği yapılabilir. Öncelikle peçetenizi açın. Daha sonra peçeteyi ortadan ikiye katlayın. Ve tekrar katladığınız yerden ortadan ikiye katlayın. Uç kısmından uçak yapar gibi katlayın

Daha sonra artan kısımları makas yardımıyla kesin. Ters çevirerek servis tabağınıza koyabilirsiniz. Peçetelerden güzel şekiller yaparak sofralarınızı güzelleştirebilirsiniz. Evlerinizi süsleyebilirsiniz ve yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın