Evleriniz İçin Dekoratif Yer Minderi Önerileri

Minderler geçmişte kalmış gibi görünse de günümüzde son derece modern ve dekoratif minderler üretiliyor ve tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Modern döşenmiş koltukların olduğu salonların bir köşesinde, çocuk odalarında ya da evin ayrı bir odasında yer minderleriyle sıcak ve sevimli mekanlar oluşturmak birçok kişi için cazip bir fikir olabiliyor.

Modern Tasarımlar

Önceden evlerde şark köşeleri, şark odaları yapılır ve minderler buralarda kullanılırdı. Ancak nostaljik tasarımlar her evin tarzına uymadığı için bu merak biraz sınırlı şekilde uygulama alanı bulurdu. Günümüzde eski ile yeninin harmanlanması ile modern tasarımlar ortaya çıkıyor.

Evlerde, hatta bazı kafeterya tipi işletmelerde dahi sedir ve minderler kullanılabiliyor. Kalorifer dibinde bir minderde kahve içip kitap okumak çok keyifli olabiliyor mesela. Çocuklu evlerde çocuklar için hazırlanmış bölümlerdeki minderler hem koruma hem de rahatlık sağlıyor. Ya da oturma odasında misafirlerinizle sıcak bir sohbet yeri olabiliyor.

Geniş Bir Seçenek İmkanı Mevcut

Dekoratif yer minderlerinde geniş bir seçenek yelpazesi var. Her renkte, her desende, farklı kalınlıklarda ve farklı materyallerden üretilmiş minderler bulunabiliyor.

Tüketiciler zevklerine ve ihtiyaçlarına göre seçimler yapıp satın alabilecekleri gibi evlerde de el emeği ile minder yapmak mümkün.

Hatta şark köşelerinden kalma nostaljik minderlere modern kılıflar dikerek de yepyeni görüntüler elde edilebilir. Hayal gücü, emek ve biraz el becerisi harikalar ortaya koyabilir.

Minder Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Eğer minder almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken hususlar şunlar olmalı:

  • Kumaşı ve içeriğinde kullanılan madde sağlıklı materyallerden üretilmiş olmalı,
  • Temizliği kolay olmalı. Mümkünse kılıfıyla birlikte çamaşır makinesinde yıkanabilmeli,
  • Rahatlık açısından ne çok sert ne de çok yumuşak olmalı,
  • Renk ve desen olarak evinize ve kullanacağınız odaya uyumlu olmalı.

Minderler Her Yerde

Bir Orta Asya geleneği gibi görünse de son yıllarda minder kullanımı çok moda. Avrupa ve Amerika ülkelerinde de minderler çokça kullanılıyor. Bu modanın önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini tahmin etmek zor değil. Çünkü dünyada minimalist yaşam tarzına, rahat ve sıcak ortamlara yöneliş artıyor.

Bir yanıt yazın