Eviniz İçin Otantik Sehpa Modelleri

Otantik kelimesini günlük yaşantımızda birçok kez duymuşuzdur peki ya nedir bu kelimenin anlamı? Otantik; sahip olduğu özellikleri değişmemiş, aslına uygun, özgün anlamlarına gelir. Şimdilerde moda alanında çok duymaya başladığımız popüler kelimelerden biridir. Evimizde günlük hayatımızı kolaylaştıran birçok mobilyamız vardır.

Her evin olmazsa olmazlarından biri ise sehpalardır. Çayınızı kahvenizi yanınıza aldığınızda yanınızda bir sehpaya ihtiyaç duyabilirsiniz veyahut ihtiyaç hali dışında gözünüze hitap eden güzel bir sehpayı evinizde kullanmayı arzu edebilirsiniz. Belki de ikisine de cevap verecek olan bir seçenek arıyorsunuzdur. O zaman gelin ve otantik sehpalarla tanışın.

Otantik Sehpa Çeşitleri

Otantik sehpaların birden çok çeşidi olabilir biz birkaç tanesini sıralayalım:

  • Doğal ağaç formlu sehpalar
  • Osmanlı sehpaları
  • Masif ahşap sehpalar
  • Altın ve gümüş varaklı sehpalar
  • El işi oymalı işlemeli sehpalar

Çeşitli antika eşyalarınızı da kullanarak birbirinden güzel otantik sehpalara sahip olabilirsiniz ve bu liste başka başka örneklerle uzayıp gidebilir.

Doğal Ağaç Formlu Sehpalar

Şu günlerde oldukça sık tercih edilen sehpa çeşitlerinden biri doğal ağaç formlu sehpalardır. Yapımında çeşitli ağaçların kütük hali istenilen kalınlıkta kesilerek kullanılıyor. Evinde otantik bir hava yakalamayı isteyenlere oldukça güzel bir fırsat sunuyor.

Osmanlı Sehpaları

Geçmişten bugüne kadar çok sevilmiş ve sevilmeye devam eden ünlü Osmanlı sehpaları da otantik sehpalar kategorisine üyedir. Üzerinde oymaları ve işlemeleri birlikte barındıran kimi zaman kafes biçiminde üzeri altıgen veya sekizgen olabilen gösterişli sehpalardır. Tarihi dokuyu hissetmeyi sevenlere altın bir öneridir.

Masif Ahşap Sehpalar

Masif ahşap demek ahşabın herhangi bir işleme tabi tutulmamış som halidir. Doğallığı sevenlere güzel hissettirecek.

Altın ve Gümüş Varaklı Sehpalar

Evinizde klasik bir hava hakim ve biraz da gösterişten yanaysanız size önerimiz altın ve gümüş varaklı sehpalar. Oldukça zengin bir görünümün yanı sıra otantiklikten ödün vermeyecek bir seçim olacak.

El İşi Oymalı İşlemeli Sehpalar

Üzerinde bir ustanın binbir emeğini barındıran sehpalardan bahsediyoruz. Doğallığından ödün vermeyen aynı zamanda da evinizdeki otantik ruhu ortaya çıkaracak bir seçim olacak.

Bir cevap yazın