En Güzel Çocuk Odası Dekorasyon Örnekleri

Çocuk odaları çocuklarınızın hem oynayabileceği, hem çalışabileceği, hem de uyuyabileceği güzel bir ortamdır. Her çocuk odasının şık ve güzel görünmesini ister. Çocuk odası dekorasyonu yaparken mutlaka dikkatli olmalısınız

Çocuklar büyüyor ve büyüdükçe odalarına istekleri ihtiyaçları bitmiyor. Ancak bir kaç akıllı dekorasyon fikirleri ile çocuklarınızın daha rahat ve daha konforlu şekilde odalarını kullanmalarında onlara yardımcı olmalısınız.

Alandan tasarruf

Özellikle dar çocuk odası olan yerde köşeleri kullanarak küçük olan odaların genişlemesini sağlayabilirsiniz. Köşe yerlere komodin ya da yatağını koyarak odanın genişlemesini sağlayabilirsiniz.

Birlikte ama ayrı yataklar

Eğer iki tane kardeş varsa ya da fazladan oda yoksa veya kardeşler beraber yatmak istiyorlarsa, yatağın birini duvar kısmına koyun eğer isterseniz diğerini de cam önüne koyarak odanın genişlemesine yardımcı olabilirsiniz. Ya da odanın ortasına sürgülü bir kapı yaptırarak odalarının genişlemesine yardımcı olabilirsiniz.

İki yatak tek komodin

Alandan tasarruf etmenin bir güzel yönü de iki yatak tek komodin fikrini kullanabilirsiniz. İki yatağı alt alta koyarak ortasında tek bir komodinin sığabileceği kadar bir boşluk bırakın ve ortaya da komodini koyabilirsiniz. Bu sayede odanın genişlemesini sağlayabilirsiniz.

“L” şeklinde yatak dekorasyonu

Çocuklarınız baş başa kafa kafaya yatmak isterse bu çok iyi bir fikir. “L” şeklindeki yatak şeklinde yapabilirsiniz. Yatağın birini cam önüne alırken, diğer yatağı hemen arka kısmına koyarak güzel görünümler elde edebilir. Çocuklarınızın gönlünü kazanabilirsiniz.

Pencere önü şekli

Eğer isterseniz pencerenizin ön kısmına yatağınızı koyabilirsiniz, ya da koltuğunu, çalışma masanızı koyarak güzel görünümler, şık görünümlere sahip olabilirsiniz. Yatağınızı camınızın önüne koymanız odanızın aydınlık olmasını da sağlar.

Uyku ve oyun için farklı alanlar

Uyku ve oyun ya da çalışma alanlarını ayırarak kullanabilirsiniz. Uyku alanını ayırın ve sonra sürgülü kapı yardımı ile uyku yerini ayırın. Daha sonra oyun kısmını ayarlayın ve orayı da farklı şekilde kapatabilirsiniz. Çocuklarınız uyurken oyun alanından gelen sesler artık çocuklarınızı uyandırmadan mışıl mışıl uyumasına yardımcı olacak.

Çocuk odası dekorasyon örnekleri sayesinde odalarınızın genişlemesine yardımcı oldu. Çocuklarınızın odasında daha çok vakit geçirmesini sağlamış olursunuz.

Bir yanıt yazın