Doğal Kırma Granit Küp Taş

Kaldırım taşı, yıllardan beri sür gelen doğal taşların işlenmesi geleneğinin bir parçasıdır. Özellikle eski Roma kültüründeki mimari yapılarda kullanılan doğal taş, günümüzde daha modern bir şekilde işlemlerden geçerek her türlü peyzaj ürünü olarak kullanılmaktadır. Doğal taşların çeşitli aşamalara tabi tutularak işlenmesi, ülkemize gelir olarak oldukça katkı sağlamaktadır. Ülkemizin her yerinde rahatlıkla kullanılabilen doğal taşlar, hem ülkemize güzellik katmakta hem de daha temiz ve doğal bir görünüm kazandırmaktadır.

Doğal Kırma Granit Küp Taş Nedir?

Kaldırım taşı çeşitleri arasında yer alan doğal kırma granit küp taşı, doğadan çıkarılan doğal taşların özel fabrikalarda, özel işlemler sonucu küp şekline dönüştürdükten sonra cadde, sokak, park, bahçe gibi birçok iç ve dış alanlarda kullanmaktayız.

Doğal Kırma Granit Küp Taş Çeşitleri Nelerdir?

Kaldırım taşı çeşitleri arasında en çok tercih ettiğimiz malzeme, doğal kırma granit küp taşıdır. Suya, yağmura, kara ve her türlü doğal afetlere karşı dayanıklı olması, uzun ömürlü olması ve şık bir görünüme sahip olmasından dolayı çok tercih edilen bir türdür. Kaldırımlarda kullandığımız granit küp taşın da çeşitleri bulunmaktadır.

Doğal Kırma Granit Küp Taş
Doğal Kırma Granit Küp Taş

  • Plak şeklinde olan granit taş,
  • Küp şeklinde ki granit taş,
  • Yağmurlarda suyun akışını kolaylaştıran oluklu granit taş,
  • Eskitme adıyla anılan granit taş,

Dikdörtgen şeklinde olan bordür granit taş gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bunların çeşitleri kullandığımız alana göre değişmektedir. Özel sipariş üzerine üretimi yapılan granit taşlar, hangi alanda kullanılacaksa ona göre hazırlamaktayız.

Doğal Kırma Granit Küp Taş Çeşitlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Kaldırım taşı çeşitleri içerisinde en yaygın kullanılan dayanıklı ve uzun ömürlü doğal kırma granit küp taşın kullanım alanları oldukça geniştir. İç ve dış yer döşemelerinde, halka açık meydan ya da parklarda, sokaklarda, caddelerde ve benzeri alanlarda işçiliğinin kolay olması ve uzun ömürlü olmasından dolayı günümüzde döşeme olarak bu taşlar tercih edilmektedir.

Doğal Kırma Granit Küp Taşın Özellikleri Nelerdir?

Doğal kırma granit küp taşlarının en önemli özelliği doğal görünümlü olmasıdır. Uzun ömürlüdür, dayanıklıdır ve çok amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın