Dekoratif Çalışma Masası Modelleri

Çalışma masalarımız evimizin önemli mobilyalarından birisidir. Öyle ki evde onun başına oturup çalışmayan yoktur. Çocuklarımız ders çalışırken bizler bilgisayarımızın başına oturup çalışırız. Mutfaklarımızda da çok kullanılan fazladan çalışma alanı olurlar.

Çalışma Masamızı Nasıl Seçmeliyiz

Evimize bir mobilya alırken nelere dikkat edersek bu kurallar çalışma masamızı seçerken de geçerlidir. Evinizin ölçülerine, kullanım amacına göre ve evinizin tarzına göre çalışma masanızı belirlemelisiniz. Böylece sizin ihtiyacınız olanın dışında bir mobilya almış olmazsınız.

Çalışma Masanızı Nasıl Belirlemelisiniz?

  • Küçük bir eve sahipseniz eğer duvara monte edilip işiniz bitince katlayıp sanki bir pano varmış gibi duran masaları tercih edebilirsiniz. Bu modelleri çoğalta biliriz. Ayna olarak kullanılanlar, raf sisteminde olanlar gibi daha çok seçenek var sizin zevkinize kalmış.
  • Demir bacaklar ve sade ahşap karışımı olan zarif ve şık olup kendine has bir tarzı ve modeli olan çalışma masaları da var. Bunlar metal görünümünden dolayı evinizde yokmuş gibi olacaktır.
  • Birde çok çok farklı model ve tarza sahip olan kendine has modeller var. Öyle ki sanki bir masa değil de dekor objesi gibi duvarda yada evin en güzel köşesinde duran çalışma masaları var.
  • Kitaplık raflarınızın hemen içinden çıkartıp kullanmaya başlaya bileceğiniz çalışma masaları eviniz küçükse eğer çok işe yarar. Bir mobilya ile birkaç işlevi olan bir masanız olmuş olur.

Peki, Küçük Alanlar İçin Neler Var

  • Çocuklarınızın odaları için ranzalarının bir kısmı çalışma masası olan mobilyaları seçerek onlar sayesinde kendileri için özel alanlara sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. Böylece oyuncakları ve hayal dünyaları için gereken yeri kazanırlar.
  • Bazen evlerimizin odaları maalesef çok küçük oluyor. Yatak için bile yeri zor buluyoruz. Bu durumda gömme yataklar devreye giriyor. Yatak ortadan kalktığı anda altından şık ve işlevi çok olan fonksiyonel bir çalışma masası çıkıyor.

​​​ Hem dekoratif hem de evinizin en güzel köşesinde duran bir çalışma masanız olmuş oluyor. Nasıl bir çalışma masası seçeceğiniz size kalıyor.

Bir cevap yazın