Dekoratif Bulut Yapımı

Dekoratif bulut yapımı ile evinizi ve çocuklarınızın odalarını süsleyebilir, renklendirebilir, hoş görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Dekoratif bulut yapımı genellikle çocuk odalarında kullandığı için daha hoş görünüm sağlıyor.

Bulut Dekor Nedir?

Bulut dekoru yağmur yağıyormuş gibi göstermekte oldukça başarılı, bulut dekoru çok rahat şekilde hazırlanabilir. Eğer el becerinizin olduğuna sizlerde güveniyorsanız bulut dekorasyonunu uygulayabilirsiniz. Eğer bulut dekorunun sizlere yağmur yağıyormuş hissini vermesini isterseniz artık bu çok kolay. Yağmur figürlerini rengarenk püsküller yardımıyla yapabilirsiniz.

Dekoratif Bulut Nasıl Yapılır?

Duvara asabileceğiniz bulutlar evlerde şık görünümler sağlayabilir ve bulut yaparken bulutun içine led lambalar koyarak geceleri gece lambası gibi kullanabilirsiniz.

Dekoratif Bulut İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

  1. Beyaz kumaş
  2. Renkli el işi kağıtları
  3. Kalem
  4. Makas
  5. Siyah dikiş ipliği
  6. Naylondan iplik (misina)
  7. İğne
  8. Püskülleri kullanabilmeniz için renkli ipler

Bulut şeklini yapabilmeniz için öncelikle renkli el işi kağıtlarının üzerine bulut şeklini çizin. Daha sonra çizdiğiniz bulutu güzelce kesin. Çizdiğiniz kağıdı kumaşın üzerine koyarak kalem ile kumaşın üzerine bulutu çizin. Daha sonra kumaşı tekrardan kesin. Kumaşı arkalı ve önlü olacak şekilde iki parça halinde kesin. Daha sonra bulutu daha da güzelleştirmek için bulutun gözlerini yapın.

Bulutun gözlerini yapabilmeniz için gereken malzemeler iğne ve siyah dikiş ipliği olacak. Bulutun gözlerini uyuyor gibi çizmek bulutu daha güzel gösterir. Sonrasında gözlerini siyah dikiş ipliğiyle ve iğneyle dikin. Bulutun gözlerini diktikten sonra kirpiklerini yapalım. Kirpiklerini yapabilmeniz, tekrardan siyah dikiş ipliği ve iğneyle küçük küçük kirpikler çizerek dikin. Bulutunuzun yüzünü çizdikten sonra elyaf yardımı ile bulutun içini doldurun ve alttan tekrar dikin.

Eğer isterseniz bulutunuzun içine elyaf koyduktan sonra içine led lambalar da koyarak daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bulutun ağlıyor gibi görünmesini istiyorsanız, püsküller yardımı ile bulutunuzun ağlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Püskül Yapımı Nasıl Olur?

İpi parmaklarınızın etrafında dolayınca üst kısımdan bağlayın. Daha sonra alt kısımdan makas ile kesin. Püskülleri ne kadar yapacaksanız o kadar ipe ihtiyacınız olacak. Ne kadar püskül yapacaksanız aynı işlemi hepsinde yapın. Daha sonra püskülü naylon iplik(misina) ile ucundan tutturarak buluta bağlayabilirsiniz. Bu tür dekorasyon fikirleri sayesinde evinizi ya da odalarınızı şenlendirebilir, çocuklarınızı sevindirebilirsiniz.

Bir cevap yazın