Dantels Pasta Takımı Modelleri

Günümüzün yeni evli kızları ya da evlenme çağındaki kızlar için alışveriş yapmak, kullanmayacağını bildiği halde o anki ruh hali ile gerekli vay gereksiz ne varsa o anda almak kaçınılmaz bir gerçektir. Bu konuda sektörde birçok yeni trend eşya ve aksesuarlarla karşımıza çıkıyor. Karşımıza çıkan yeni ve çok rağbet görmeye başlayan dantels pasta takımımodelleri yeni ürünler arasında yerini alıyor. Gösterilen yoğun ilgi dolayısıyla çoğu satıcının stoklarında bulunamayabiliyor.

Dantels Pasta Takımı Modellerinin Kullanım Amacı

Dantels pasta takımı modelleri adından da anlayacağımız üzere, Türk kültürünü yansıtan, dantel modellerini üzerinde barındıran, çay vakitlerinde sunulan kurabiye veya pastaların servisinde hanımların vazgeçilmez pasta takımları arasındadır. Birçok markanın satışa sunduğu bu renkli ürünler, malzeme kalitesi, dış görüntüsü, renk gibi çeşitliliklerle birbirlerinden ayrılmış durumdalar. Bu çeşitliliklerin arasında elbette en çok tercih edilen malzeme porselenden yana oluyor.

Diğer tercih edilen takım çeşitlerini birkaç başlıkta incelemek gerekirse, başlıca şöyle sıralanabilir;

  • Dantels Porselen Takımı Modelleri,
  • Dantels Cam Pasta Takımı,
  • Dantels Seramik Pasta Takımı,
  • Dantels Naturaceram Pasta Takımı gibi sıralanabilir.

Dantels Porselen Takımı Modelleri

Daha önce de sağlamlığı ve dış görünüşü sebebiyle en çok tercih edilen pasta takım modeli olduğunu söylemiştik. Türk kültürünü yansıtan dantel modellerinin en dikkat çekici şekilde yansıtıldığı dantels pasta takım setleri kullanılan malzeme kalitesinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Dantels Cam Pasta Takımı

Bu pasta takımı modelinde verilen detaylar daha çok parçanın iskelet kısmında yansıtılmaktadır. Şöyle ki görüntüsü fanusa benzeyen bir pasta standının boş bırakılan yeri cam kısmı, malzeme olarak metal olan bölümlere dantel görünümü yansıtılmıştır. Sadelikten yana olan hanımlar için en çok tercih edilen dantels pasta takımı modelleri arasında yerini alıyor.

Dantels Seramik Pasta Takımı

Genellikle porselenden sonra tercih edilen ve bütçe açısından da uygun olan dantels pasta takımı modelleri arasında yerini alıyor. Porselen ile dış görünüş açısından büyük benzerlikleri olsa da dayanıklılık açısından daha porselen parçalara nazaran daha kırılganlık gösteriyor. Fakat porselen takımlarına nazaran daha çok renk seçeneği sunuyor bizlere.

Bir cevap yazın