Country Tarzı Mobilya Aksesuar Modelleri

Country tarzın özü çiçekli desenler ve yumuşak renklerin birleşiminden oluşan, küçük kare kumaşların birleştiği şirin köy ya da taşra havasını estiren dekorasyon şekillerinden biridir. Renkler genelde yumuşak, pastel renkler kullanılır. Toprak tonları ve koyu tonların bu dekorasyonda işi yok.

Nasıl Yapılır?

Aslında kolay bir şekilde bu tarzı yakalayabilirsiniz. Dağınık ama düzenli, gösterişli ama bakımlı havayı yakalayabilirsiniz. Bu tarzda klasik eşya çok az bulursunuz. Daha çok rahat ve ferahtır. Peki, nasıl yaparız? Açık renkte spor yastık kılıfından koltuğun bacağına kadar kaplı yumuşak kumaş ve puf puf olan kumaşlardan yapılan koltuk takımı.

Üstüne yine açık tonlarda küçük yastıklar kullanırsanız bu tarza daha uygun olacaktır. Saksı ve çiçek kullanmak çok önemlidir. Fakat abartılı ve altın ya da gümüş evinizi klasik duruma sürükleyecek parçalardan uzak durmalısınız. Daha çok parlak porselen pudra pembesi, açık mor, açık gri, mavi tonları ya da şeker pembesi renkleri kullanırsanız bu tarza daha uygun olacaktır. Tabii ki evin genel havasına ne uygunsa o renk kullanılmalı.

Ama bu tarz bir dekorasyon yapacaksanız genel mana da açık tonlar kullanmalısınız. Ayaklı abajur çok önemli aslında tarzı tamamlayan parçalardandır. Ayaklarını beyaz, krem ya da kırık beyaz olması çok önemlidir. Aksesuar olarak da genelde ya ahşap ya da porselen kullanmalıyız. Duvara asılan ahşap tablolar, ahşap orta sehpalar da evin havasına uygun olacaktır. Onun dışında ev kendi hali ile uyumlu olmalıdır. Genelde 2 renk ve tonları üzerinden evin dekorasyonu tamamlanır. Mesela açık kahve ve pudra pembesi gibi renkleri kullanabilirsiniz.

Aksesuarlar

Ahşap orta sehpanın üzerine koyacağınız ince cam şişelerin içine yerleştireceğiniz yeşil bitkiler ortama farklı bir hava katacaktır. Aynı şekilde masanın üzerine kitap ve dergi koyabilirsiniz. Tabii yine aynı renklerin farklı tonları olması şarttır. Mesela açık mor koyu mor, açık mavi, koyu mavi gibidir. Perde seçimi ya çiçekli ya da düz olmalı. Perdeler başka desende olmamalı. Koltuğunuzun üzerine atacağınız (mevsime göre) ince ya da kalın pikeler de dekorasyona şıklık katacaktır.

Bir yanıt yazın