Country Ev Dekorasyonu

Hepimizin en çok vaktimizi geçirdiğimiz yer evimizdir. Bu yüzden de evdeki dekorasyon çok önemlidir. Bir yandan evin sizlerin zevk ve hobilerinizle beraber karakterize edilmişken diğer yandan evin kimliğini ön plana çıkarır. Son zamanlarda trend haline gelen country ev dekorasyonları da özellikle hareketi ve baharı sevenler için vazgeçilmez bir seçenek olabilir.

Country Tarzı Nedir?

Country Türkçede kırsal, şehir dışı anlamına gelir. 18.yy deki kullanımı lüks ve konforla buluşup bugünkü tarz ve modern haline dönüşmüştür. Country dekorasyonlarda bahar ve çiçek desenler vazgeçilmez detaylardır. Ahşap ağırlıklı veya eskitme mobilyalar, antika havası taşıyan ürünler, doğayı yansıtan detaylar, beyaz ve pastel tonlar bu noktada country ev dekorasyonunda olmazsa olmaz.

Country Tarzı Dekorasyonu Nerede Ve Nasıl Yapılır?

Country tarzını evdeki her odada yansıtmak mümkün. Şehrin merkezinde olsanız dahi doğayla iç içe hissedebileceksiniz. Fakat detaylardan çok hoşnut olamayan sade ve modern havayı seven biriyseniz country tarzın size göre olmadığını bilmenizde fayda var.

  • Country tarzı dekore ederken duvarları beyaz veya pastel tonlara boyamakla ya da çiçek desenli duvar kağıtlarıyla kaplamakla başlayabilirsiniz. Aynı zamanda mavi veya turkuaz tonları tercih etmeniz durumunda doğada fazla bulunması yönüyle doğayı evinize taşır.
  • Nostaljiyi bol bol hissettiren bu stilde, büyüklerinizden kalan tablo veya biblolarla duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.
  • Tercihiniz olarak kullanabileceğiniz mobilyalar, ekoseli ya da çiçekli kumaşlara sahip iri ve geniş mobilyalar, eskitme mobilyalar, heybetli ve masif ahşap mobilyalar olabilir.
  • Fırfırlı, ferbalalı, çiçek desenli perde veya örtüleri tercih edebilirsiniz.
  • Antika ürünler, büyük şamdanlar, cam vazolar, kumaş başlıklı pirinç veya mermer ayaklı abajurlar country ev tarzını yansıtan kullanabileceğiniz parçalardır.
  • Klasik bir country tarzı tercih edecekseniz koyu renkli masa lambaları, hasır desenli sarkıtma lambaları, metalik yüzeyli masa ya da eskitme tarzı aydınlatma objeleri tercihleriniz arasında olabilir.

Tüm Odalarda Country Tarzı

  • Yatak odanızda nevresim takımlarınız baharı estirmeli. Eskitme ahşap dolaplar seçebilirsiniz.
  • Banyoda açık raf sistemleri, doğal ve natürel pastel notlarında seramik kaplamalar ve duvar boyaları en çok tercih edilme şeklidir.

Bir cevap yazın