Country Ev Dekorasyonu

Son yıllarda dekorasyona verilen önemin daha fazla arttığın görüyoruz. Hem evlerde hem mekanlarda hem de ofislerde farklı dekorasyon modelleri kullanılıyor. Bu dekorasyon modelleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi country dekorasyon tarzı olarak karşımıza çıkıyor.

Country Dekorasyon Nedir?

Country kelime anlamı olarak kırsal, şehir dışı gibi anlamlara geliyor. Eski İngiliz evlerinde sıklıkla kullanıldığı için İngiliz dekorasyonu olarak da anılmaktadır. Son zamanlarda kırsal tarzı andıran country ev dekorasyonu tarz sahibi kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Country Ev Dekorasyonu İçin Hangi Nesneler Kullanılır?

  • Desenli duvar kağıtları
  • Pofuduk yastıklar
  • Ahşap
  • Büyük ve renkli tablolar
  • Renkli koltuklar
  • Desenli perdeler
  • El işi objeler
  • Paletlerden yapılmış ahşap veya renkli ev eşyaları
  • Ahşap masa ve sehpalar
  • Eski müzik aletleri ya da plak

Country Ev Dekorasyonu Nasıldır?

Country dekorasyon planlaması oldukça zordur. Karmaşık bir görüntü ortaya çıkabilir. Doğru yapılmazsa düzensiz ve dağınık bir görüntü ortaya çıkabilir. Hiç şüphesiz ki şömine en çok country tarzda düzenlenmiş evlere yakışmaktadır. Çizgili ya da kareli kumaşlardan yapılmış koltuklar kullanabilirsiniz. Koltuklar sade olmamalı kabarık olmalıdır. Koltuk veya perdelerde çiçek desenleri tercih edilebilir. İngiliz güpürü kullanılarak yapılmış tüller oldukça yakışacaktır.

Kimler Country Ev Dekorasyonundan Uzak Durmalıdır?

Sadelikten yana olanlar country tarzı ev dekorasyonundan hoşlanmayacaktır. Country dekorasyonda bolca obje ve renk bulunur. Bu dekorasyon tarzını evinize uygulamaya karar verdiyseniz ahşapla aranızın iyi olması gerekiyor. Yerlerde ve duvarlarda bol bol ahşap kullanmalısınız.

Country Ev Dekorasyonunda Duvarlar Nasıl Olmalı?

Country dekorasyonda duvarlar evin genel haline göre tasarlanabilir. Çok karmaşık tablolar ve eşyalar seçtiyseniz duvarlar düz beyaz bir renk ile oldukça şık görünecektir. Eşyalar sade bir görünümdeyse çiçekli, çizgili, desenli duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Evin farklı bölümlerinde duvarda ahşap veya ahşap görünümlü duvar kağıtları da kullanılabilir.

Özellikle şöminenin olduğu bölümde ahşap oldukça country bir hava yaratacaktır. Duvarlar mutlaka süslenmelidir. Bunun için sevdiğiniz tabloları kullanabilirsiniz. Duvar halılarının da en çok yakıştığı dekorasyon tarzı country ev dekorasyonu olmaktadır. İster kendi yaptığını tablolarla ister halılarla süsleyin, country dekorasyonunuz tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmıştır.

Bir cevap yazın