Çocuk Odası Dekorasyon Modelleri

Çocuğunuzun odasını birden fazla tasarımlarla büyüleyici hale getirmeniz ve hayal dünyasına renk katabilirsiniz. Birden fazla temalarla çocuklar için hem eğlenceli hem de onların en iyi şekilde rahat edecekleri huzurlu bir ortam sağlamak oldukça kolay ve masrafsız.

Gezegen Temalı Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuğunuzun içindeki maceracı ruhu ortaya çıkarmak istiyorsanız eğer odasını bir uzay mekiği haline getirebilirsiniz. Üstelik çocuğunuzun odasını bu dekor hale getirmek sizin için pekte zor ve masraflı olmayacaktır.

İşe ilk olarak duvarları ay, yıldız, güneş, ya da gezegen resimlerini içeren duvar kağıtları seçerek odayı dekor etmeye buradan başlayabilirsiniz. Eğer duvar kağıdı yapmak istemiyorsanız. Bunun yerine bu figürleri içeren duvar çıkartmaları da kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun yatağını bir gemi şeklinde tasarlayabilirsiniz. Ve orada uyumak onun için daha eğlenceli hale gelecektir.

Yer Sorununa Karşı Çocuk Odası Dekorasyon Modelleri

Eğer bir taneden fazla çocuğunuz varsa ve yer sorunu yaşıyorsanız bunun için pratik çözüm önerileri var. Mesela ilk olarak çok fazla yer kaplayan yataklardan yola çıkalım. Bu yataklar yerine ranza kullanmak hem sizin için daha iyi olurken hem de çocuklarınız için daha eğlenceli olacaktır. Üstelik ranza fiyatları normal baza ve yataklara göre daha uygun fiyatlı. İki farklı çalışma masası kullanmak yerine daha uzun bir masa kullanıp yerden avantaj sağlayabilirsiniz.

Oyun Salonu Halinde Çocuk Odası Dekorasyonu

Eğer çocuğunuz çok hareketliyse ve sürekli oyun oynamak istiyorsa odasında sadece yatak, elbise dolabı ve oyuncaklardan oluşturup, boş kalan alanı oyun sahası haline getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra odaya bir salıncak koyarsanız ya da bir kaykay çocuğunuz için bu durum daha ilgi çekici olacaktır. Havuzun içinde küçük toplar ya da odayı küçük bir futbol sahası haline getirip top oynamasını sağlayabilirsiniz.

Eğitsel Çocuk Oyunu Dekorasyonu

Eğer çocuğunuzun sanatla uğraşmasını istiyorsanız ya da ona küçük bilgi verici dersler anlatmak istiyorsanız odasını mini küçük bir sınıf haline getirebilirsiniz. Bunun için küçük bir yazı tahtası alıp orada çalışmalar yaptırabilirsiniz. Odasının bir köşesine tuval seti ve renkli boyalar koyarak resme yönelmesini sağlayabilirsiniz.

Doğa İle İç İçe Çocuk Odası Dekorasyonu

Eğer çocuğunuz doğaya karşı ilgili ve meraklıysa bu sizin oldukça iyi bir fikir olabilir. Odayı çiçeklerle, ağaç temalı ya da hayvanlarla dekor edebilirsiniz. Mesela avize de sallanan bir maymun olabilir. Birbirinden farklı dekorlarla çocuklarınız için odaları daha eğlenceli hale geleceğinden eminim ve bu durum hem sizi hem de çocuğunuzu oldukça mutlu edecektir.

Bir yanıt yazın