Arnavut Kaldırım Taşı

Çok eski zamanlardan beri kullanılan Arnavut kaldırım taşı hizmeti kullanıldığı alana estetik bir görünüm kazandırır. Arnavut kaldırım taşının nostaljik bir görünümü vardır. Bu sebeple, turistik alanlarda çok fazla tercih edilir.

Arnavut Kaldırım Taşı Yapısı

Arnavut kaldırım taşı, granitten kırılarak elde edilen bir taş türüdür. Yapısının granit olmasından dolayı farklı renklerde olabilir. Darbelere karşı dayanıklı ve suya karşı dirençlidir.

Arnavut kaldırım taşının öne çıkan özellikleri;

  • Darbelere karşı dayanıklıdır.
  • Suya karşı dirençlidir.
  • Rutubeti büyük ölçüde engeller.
  • Yağmur sularının yolunu bulmasına olanak sağlar.
  • Ağaçların ve bitkilerin köklerine su taşınmasına yardımcı olur.

Yapısı ve diziliş şekli nedeniyle, yağmur sularının taşkınlık yapmasını engelleme özelliğine sahiptir. Çeşitli renklerdeki Arnavut kaldırım taşı ihtiyaçlarınızı firmamız aracılığı ile temin edebilirsiniz.

Arnavut Kaldırım Taşının Kullanım Alanları

Arnavut kaldırım taşı genellikle park ve bahçelerde kullanılır. Bunun yanı sıra, nostaljik görünümünden dolayı turistik alanlarda da tercih edilmektedir. Kaldırım taşı ve parke taşı olarak kamu alanlarında ve özel alanlarda sıkça görülür. Otoparklarda ve bahçe yolu yapımında en çok tercih edilen taştır. Dayanıklı yapısı tarafından uzun süre sağlam kalan Arnavut kaldırım taşı, bazı bölgelerin tüm yollarında kullanılmıştır. Firmamız, tüm kullanım alanlarına uygun en kaliteli Arnavut kaldırım taşı çeşitlerinin tedarikini sağlamaktadır.

Arnavut Kaldırım Taşı
Arnavut Kaldırım Taşı

Taş Çeşitleri

Granit malzemesini barındırmasından dolayı, farklı renklerde üretimi mevcuttur. Beyaz, sarı, gri, kırmızı, siyah renk çeşitleri bulunan Arnavut kaldırım taşı, 4×6, 6×8, 8×10, 20×20, 15×10 olmak üzere farklı ölçülerde döşenebilir. Firmamız, farklı renk ve boyutlardaki Arnavut kaldırım taşı çeşitlerini, piyasadaki en uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Dekoratif Olarak Arnavut Kaldırım Taşı Hizmeti

Farklı renklerdeki Arnavut kaldırım taşları ile dizim yapılarak farklı şekiller oluşturulabilir. Bahçe süslemede kullanılabilen taşlar, zemin döşemesi olarak kullanıldığında da dekoratif bir görüntü elde edilebilir. Kum ile veya hazırlanan özel bir harç ile dizilimi gerçekleştirilen taşlar, herhangi bir makine kullanmadan el ile dizilmektedir. Pek çok farklı alanda kullanılan Arnavut kaldırım taşı, süs amaçlı yapılmış yapılara da estetik bir hava kazandırır. Her türlü ihtiyacınıza yönelik en son kalite Arnavut kaldırım taşı siparişlerinizi firmamız aracılığı ile verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın